NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Akcja „ROWERZYŚCI” w ramach „ROADPOL SAFETY DAYS”

Włocławscy policjanci wczoraj (20.09.2022) na terenie miasta i powiatu przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. Mundurowi m.in. skontrolowali stan trzeźwości cyklistów i wśród nich ujawnili 7 pod wpływem alkoholu. Działania przeprowadzone były w ramach akcji „ROADPOL SAFETY DAYS”.

Przez cały dzień policjanci ukierunkowali swoje działania na bezpieczeństwo rowerzystów, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są narażeni na poważne obrażenia zagrażające ich życiu lub zdrowiu. To właśnie ta grupa użytkowników dróg nie posiada żadnych systemów bezpieczeństwa chroniących ich przed poważnymi skutkami zdarzeń drogowych.

Również w dużej mierze bezpieczeństwo cyklistów zależy od ich postawy na drodze. Działania policjantów były ukierunkowane na trzeźwość tej grupy użytkowników i niestety wśród nich znalazło się 7 cyklistów pod wpływem alkoholu. Jeden został zatrzymany na terenie Włocławka, gdzie na ulicy Tumskiej jechał rowerem i przewrócił się, na szczęście nie odnosząc żadnych poważnych obrażeń. Powodem przewrócenia się był stan nietrzeźwości. Sprawdzenie urządzeniem pomiarowym wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie cyklisty.

Natomiast sześć nieodpowiedzialnych osób, które wsiadły na rower pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali na terenie powiatu włocławskiego. Dwie osoby skontrolowano na terenie gminy Boniewo, a cztery w gminie Choceń.

Wszyscy zatrzymani za swoje zachowanie na drodze i jazdę pod wpływem alkoholu zostali ukarani mandatami karnymi. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu trzech z nich otrzymało mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, a pozostała czwórka za jazdę w stanie nietrzeźwości została ukarana mandatami karnymi w wysokości 2,5 tys. złotych.

KMP Włocławek