NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Aeroklub Włocławski rozpoczyna szkolenia.

Aeroklub Włocławski uruchomił nabór na szkolenia lotnicze w sezonie 2021.- Tradycyjnie, jak co roku w tym terminie uruchamiamy podstawowe szkolenie szybowcowe, a także pełne, do licencji pilota szybowcowego– mówi Marek Koziński, dyrektor i wiceprezes Zarządu
Aeroklubu Włocławskiego, a jednocześnie instruktor pilot z wieloletnim doświadczeniem. Równolegle rusza też szkolenie do licencji pilota samolotowego.

Od kandydatów na pilotów wymaga się ukończenia minimum 14 lat i – do czasu osiągnięcia pełnoletniości – pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. A także pozytywnych wyników badań lotniczo-lekarskich. Mówi Bogusław Chełczyński Zastępca Szefa Wyszkolenia Aeroklubu a jednocześnie członek Zarządu Aeroklubu Włocławskiego oraz instruktor pilot . Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej aeroklubu www.aeroklub.wloclawek.pl.

W ubiegłym sezonie, bardzo nietypowym ze względu na pandemię, aeroklub wyszkolił łącznie 25 pilotów w ramach sekcji szybowcowej i 7 pilotów w ramach sekcji samolotowej (w 2019 było to 98 osób, z których 15 zdobyło licencje). Sekcja szybowcowa wylatała 940 godz. Bezpiecznych startów i lądowań miała 2.423. Natomiast aeroklubowe samoloty były w powietrzu przez 363 godz. przy 1.826 startach i lądowaniach.

– Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem wyszkolenie@aeroklub.wloclawek.pl lub telefonicznego – zachęca dyr Marek Koziński.

Aeroklub Włocławski