NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Aeroklub Włocławski – Październik 2010


1.Debiutujący na Mistrzostwach Świata balonów na ogrzane powietrze,  Arkadiusz Iwański, pilot balonowy Aeroklubu Włocławskiego,  zajął 28 miejsce. Zawody odbyły sie  w dniach 2-10 października 2010 w Debreczynie na Węgrzech a  wzięło w nich  udział 118 drużyn z całego świata.


Były to już 19 rozegrane Mistrzostwa Świata Balonów na Ogrzane Powietrze. Przez cały tydzień drużyny z całego świata konkurowały w 19 konkurencjach. Wśród 19 konkurencji, aż dwie zostały wygrane przez pilota z Włocławka.Arek Iwański startował na balonie Gaspol

Sam udział w mistrzostwach był dla Arka Iwanskiego nie lada wyróżnieniem. Świadomość, że zespół pokonał ponad 70 konkurentów jest budująca i na pewno zmotywuje załogę do dalszych treningów.

Gratulujemy.

2. W dniach 8 – 9 października 2010 r. w Dublinie odbyła się 104 Konferencja Generalna na której Aeroklub Polski był reprezentowany przez Prezesa AP Włodzimierza Skalika i Sekretarza Genralnego AP Macieja Lipkę.

Konferencja podjęła uchwały w sprawie uzupełnienia składów poszczególnych komisji FAI o nowych jej członków.  Wśród nich znaleźli się następujący przedstawiciele AP:

Arkadiusz IWAŃSKI w Komisji Balonowej członek Aeroklubu Włocławskiego.

Źródło: Aeroklub Włocławek