NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

9 MEDALI „OLIMPIJCZYKA” I „PAPIEŻKI”

Podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego i Wiosennego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Toruniu, które odbyły się 24 kwietnia br. judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek i UKS „Papieżka” zdobyli łącznie 9 medali (6 zł. i 3 br.)

W turnieju wzięło udział 322 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Podczas nieobecności na turnieju trenerki Anety Szczepańskiej, dwa zespoły poprowadził trener „Olimpijczyka” Roman Stawisiński.

Tradycyjnie złote medale zdobyli:
KAROLIMA WRÓBEL (24kg.) – „Olimpijczyk”
ADRIAN URBAŃSKI (30kg.) – „Papieżka”
WIKTORIA TOMCZAK (34kg.) – „Olimpijczyk”
KACPER WRÓBEL (36kg.) – „Olimpijczyk”
ANGELIKA SZYMAŃSKA (38kg.) – „Olimpijczyk”
DAWID WRÓBEL (46) – „Olimpijczyk”
Brązowe medale wywalczyli:
MARITA ZIELIŃSKA (30kg.) – „Olimpijczyk”
PATRYK KOSTUNIAK (46kg.) – „Papieżka”
DOMINIKA MROZOWICZ (51kg.) – „Papieżka”

Ponadto MKS „Olimpijczyk” Włocławek z dorobkiem 6 medali (5zł. i 1 br.)  zdobył 16 pkt. i zajął 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej dzieci,  za co otrzymał Puchar Turnieju. UKS „Papieżka” Włocławek z ilością 3 medali (1 zł. i 2 br.) zdobył 5 pkt. i zajął 10 miejsce.

Klasyfikacja drużynowa dzieci / 26 klubów:
1m – MKS „Olimpijczyk” Włocławek (16pkt.)
2m – „Olimpia” Grudziądz (14pkt.)
3m – „Gryf” Słupsk (
4m – GKS „Wybrzeże” Gdańsk (12pkt.)
5m – „Truso” Elbląg (10pkt.)
10m – UKS „Papieżka” Włocławek (5pkt.)

Na wyróżnienie zasługuje Karolina Wróbel. W związku z tym, że najlżejsza kategoria wagowa dziewcząt w tym roczniku była do 30kg. wystawiłem Karolinę do konkurencji z chłopcami. Nie po raz pierwszy pokazała, że radzi sobie z nimi bardzo dobrze. Również pozostali zwycięzcy swoich wag nie dawali rywalom długo powalczyć – powiedział trener Roman Stawisiński.