NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

87. rocznica objawienia Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku – 22 lutego 2018r.

W dniu 22 lutego 1931 r. w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, miało miejsce pierwsze objawienie Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.
W tym roku obchodzimy kolejną, 87.rocznicę tego wydarzenia. Z okazji tej uroczystości zapraszamy 22 lutego 2018r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy pl. Stary Rynek 14/18.

22 lutego br. w Sanktuarium Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o godz.21:00.
Przez cały dzień będzie można oglądać wystawę artystyczną pt. „Miłosierdzie Boże w stworzeniu duchów niebieskich”. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z „Litanii do Miłosierdzia Bożego” według bł. ks. Michała Sopoćki.
Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Mostowej 2 w Płocku, gdzie o godz. 17:00 zaplanowany jest Wieczór modlitewny: Spotkanie z Jezusem na „Drodze Miłosierdzia”.
Uroczysta Msza św. w płockiej katedrze rozpocznie się o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Mirosław Milewski. Oprawę muzyczną zapewni Chór „Misericordia” działający przy parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Koninie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach tej rocznicy, zarówno mieszkańców Płocka, jak i wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego z Polski i z zagranicy, mając na uwadze obietnicę Pana Jezusa, którą zapisała w „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna: „Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja Sam bronić ją będę jako Swej chwały” (Dz 48).