NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

W ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na rok 2020 Wojewoda Kujawsko-Pomorski zrealizował projekt “Bohaterowie niepodległości”. Jego głównym elementem jest film dokumentalny pod tym samym tytułem, wyprodukowany przez TVP3 Bydgoszcz przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Biurem PW “Niepodległa”.

Dokument opowiada o bohaterach i wydarzeniach na terenie Kujaw i Pomorza, związanych z wojną polsko-bolszewicką. – Jeszcze niedawno żyli ludzie, którzy pamiętali tamte trudne chwile. Dziś my wracamy do nich, aby ocalić od zapomnienia trud i ofiarę obrońców Rzeczypospolitej – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w prologu filmu wyreżyserowanego przez Paulinę Rubczak.

Wystąpią w nim historycy: prof. Grzegorz Nowik, prof. Maciej Krotofil i Mirosław Sprenger. Premiera 29 grudnia o godzinie 17.30 na antenie TVP 3 Bydgoszcz. Dokument będzie ponadto dostępny na kanale YouTube Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Mamy nadzieję, że będzie to również interesujący materiał edukacyjny dla szkół.

KPUW w Bydgoszczy