NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

6. ANWIL Półmaraton Włocławek już za 6 dni

Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, której sponsorem tytularnym jest włocławska spółka z Grupy ORLEN, stanęła w tym roku pod znakiem okrągłej szóstki.

6. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się 6 października, czyli dokładnie za 6 dni. Zobacz, jak motyw liczby sześć wyeksponowany został na projektach medalu i koszulki technicznej tegorocznej edycji wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się 6. ANWIL Półmaraton Włocławek, którego uczestnicy przebiegną w najbliższą niedzielę dystans dokładnie 21 097 metrów. Trasa biegu będzie wiodła m.in. przez bulwary wiślane, obok bazyliki katedralnej oraz wzdłuż rzeki Zgłowiączki. Przed kilkoma dniami poznaliśmy projekty medalu i koszulki technicznej imprezy, w których główny akcent położony został na jej miejski charakter i symboliczną szóstkę.

Dorośli (powyżej 16 roku życia) powalczą o medale 6. ANWIL Półmaratonu Włocławek w ramach 12 kategorii wiekowych, kategorii open – w obu przypadkach oddzielnie kobiety i mężczyźni oraz wspólnej klasyfikacji drużynowej. Najmłodsi fani biegania spróbują natomiast swoich sił w osobnych – zależnych od ich wieku – biegach Bąbli, Pszczółek, Skrzatów, Krasnali, Smerfów i Zuchów odbywających się pod wspólną nazwą ANWILKI NA START.

Wszystkich uczestników dopingować będą w tym roku gwiazdy sportu, wśród których znajdą się m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

Zapisy w formie elektronicznej przyjmowane są pod adresem: https://time4run.com.pl/imprezy/anwil-polmaraton-wloclawek/

ANWIL S.A.