NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

5 złotych medali Judo Szczepańska Team w Baltic Cup

W X Baltic International Judo w Gdyni, który odbył się w dniach 17-18 września br., udział wzięło 560 zawodników z 45 klubów (2 kluby z Rosji), w tym 14 zawodników Judo Szczepańska Team (MKS Olimpijczyk & UKS Papieżka). W turnieju rozegranym  w profesjonalnej oprawie na 6 matach, judocy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego w bardzo dobrym stylu wywalczyli 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy).

W kategorii wiekowej U 11 (2001-2003)- 1 złoty:

I m. Dorian Tomczak (w. 29 kg),
V m. Szymon Wesołowski (w. 32 kg),
VII m. Marita Zielińska (w. 34 kg).

U13 (1999-2000)- 4 złote, 1 srebrny:

I m. Karolina Wróbel (w. 33 kg),
I m. Kacper Wróbel (w. 39 kg),
I m. Wiktoria Tomczak (w. 44 kg),
I m. Angelika Szymańska (w. 48 kg),
II m. Patryk Kostuniak (w. 55 kg) – UKS Papieżka.

U15 (1997-1998) – 1 srebrny, 1 brązowy:

II m. Radosław Wiśniewski (w. 60 kg),
III m. Dawid Wróbel (w. 55 kg),
VII m. Damian Barej (w. 50 kg),
VII m. Bartosz Bykowski (w. 55 kg).

Ponadto Filip Bazela (w. 81 kg) w kategorii juniorów wywalczył VII m.
W klasyfikacji drużynowej judocy Judo Szczepańska Team zajęli IV m.

– Tradycyjnie już nasze zawodniczki i zawodnicy wyróżnili się umiejętnościami technicznymi, a efektowne rzuty w wykonaniu Kacpra Wróbla, Angeliki Szymańskiej, Doriana Tomczaka, Karoliny Wróbel były ozdobą turnieju. Kacper Wróbel w uznaniu za dotychczasowe wyniki został wyróżniony przez przedstawiciela Judo Club Poland specjalnym upominkiem „Talent Judo U 15” mimo, iż jest jeszcze dzieckiem. To duże wyróżnienie dla naszego zawodnika – powiedziała Aneta Szczepańska.

–  Należy podkreślić także bardzo dobrą postawę Radka Wiśniewskiego i Patryka Kostuniaka, u których widać efekty zaangażowania  na treningach i klubowych obozach. Warto też dodać, że podczas turnieju TV Gdańsk przeprowadziła wywiady z Anetą Szczepańską oraz Kacprem Wróblem, Karoliną Wróbel, Wiktorią Tomczak i Dorianem Tomczakiem  – dodał Roman Stawisiński.