5 medali judoków „Olimpijczyka”

Podczas rozegranego Turnieju Mikołajkowego w „Małym Judo” w Gdańsku sześcioosobowa ekipa judoków MKS „Olimpijczyk” Włocławek zdobyła 5 medali (3zł, 1sr, 1br) Turniej rozegrano na 5 polach walki w 4 grupach wiekowych. W turnieju wzięło udział ok. 400 zawodników z 18 klubów.

Złote medale dla „Olimpijczyka” zdobyli : Maciej Koczór (24kg), Jakub Serewis (32kg) i Dorian Tomczak (36kg). Na drugim stopniu podium stanął Wiktor Lewandowski (35kg), a na trzecim Marta Czapczak (36kg). Na piątym miejscu ( po wygranych 2 walkach i 2 przegranych) uplasował się Mariusz Czapczak.

To przedostatni start naszych zawodników w tym roku. Kilkunastoosobową ekipą wystartujemy jeszcze w Szubinie, a następnie będziemy odpoczywać do stycznia 2013 roku.

Start w Gdańsku był dobrym sprawdzianem dla najmłodszego naszego zawodnika Jakuba Serewis. Po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium wygrywając swoje walki przed czasem. Wszystkie walki przed czasem zakończył również Maciej Koczór, który był najlżejszym w swojej wadze (21kg). Swój wysoki poziom pokazał ponownie Dorian Tomczak, natomiast dla Wiktora Lewandowskiego, chwila nieuwagi i błąd techniczny, spowodowały porażkę w finale. Ale to dobra lekcja na przyszłość. Z porażek trzeba wyciągnąć wnioski i dalej się rozwijać w myśl zasady judo „Nie ma końca w uczeniu się Judo” (Y.Yamashita) – Aneta Szczepańska.

Turniej Judo w Gdańsku był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Źródło: A.Szczepańska