NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

5 medali judoków MKS”Olimpijczyk” i UKS Papieżka Włocławek w Brnie

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi judocy MKS ”Olimpijczyk” i UKS Papieżka Włocławek w XIX Międzynarodowym Turnieju Judo – Grand Prix Czech „Brno Cup Open 2010”, w którym udział wzięło 648 zawodników i zawodniczek z 114 klubów z : Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Polski.

Zawodnicy trenowani przez Anetę Szczepańską i Romana Stawisińskiego wywalczyli w stolicy Moraw 5 medali (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy):

Złoty medal:

Kacper Wróbel (waga 38 kg) – 5 walk wygranych przed czasem, w tym finałową z Tomasem Krenekiem (Czechy), w wadze tej walczyło 30 zawodników.

Srebrne medale:

Wiktoria Tomczak (w.36 kg) – 3 walki wygrane przed czasem, finał przegrała z Verą Zemanovą (Czechy) decyzją sędziów (1:2),

Angelika Szymańska (w.40 kg) -3 walki wygrane przed czasem, finał z Zalą Pecolar

(Słowenia) przegrała decyzją sędziów (1:2)

Adrian Górczyński (w. 60 kg) – 3 walki wygrane przed czasem.

Brązowy medal:

Dawid Wróbel (w.46 kg) – 4 walki wygrane przed czasem.

Ponadto V m. wywalczył Damian Barej (w. 42 kg), a VII m. Bartosz Bykowski (w. 46 kg).

Drużynowo „Olimpijczycy” zajęli XIV m. (na 111 sklasyfikowanych klubów), wyprzedzając dużo znanych klubów, m.in. Czarnych Bytom.

Nasi zawodnicy, tradycyjnie już, walczyli bardzo skutecznie, prezentując duże umiejętności techniczne – po wygranej walce finałowej i efektownie wykonanym salcie brawo Kacprowi Wróblowi bili nie tylko widzowie, ale również sędziowie. Ogromny postęp  widoczny u zawodników z UKS Papieżka, w szczególności Adriana Górczyńskiego, potwierdza prawidłowość decyzji dyrektora Dariusza Pokrywczyńskiego o utworzeniu klasy sportowej o profilu judo i zatrudnieniu fachowca najwyższej klasy – Anety Szczepańskiej.  Widać efekty wieloletniej prawidłowo prowadzonej pracy szkoleniowej, mimo tragicznych warunków treningowych (!) oraz bardzo dużego zaangażowania zawodników podczas obozu sportowego w sierpniu br. w Starym Kaleńsku. Sprawdza się model pracy z dziećmi w wieku 4-5 lat, przyjęty w klubie przed 6-7 laty. Przykładem na to jest rodzeństwo Karolina, Kacper i Dawid Wróbel oraz Wiktoria Tomczak i Angelika Szymańska, którzy regularnie zdobywają medale na turniejach międzynarodowych. Potwierdzają w ten sposób nadzieje z nimi związane, że w przyszłości godnie zastąpią ich trenerkę, jak dotychczas jedyną w historii Włocławka medalistkę seniorskich pucharów świata, mistrzostw Europy, mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich – powiedział Roman Stawisiński.

Występ zawodników należy ocenić tym bardziej pozytywnie, że po kilkunastogodzinnej jeździe samochodem (awaria busa) dojechaliśmy do Brna w dniu zawodów, na dwie godziny przed walkami. Szkoda, utraconych szans na złote medale Wiktorii Tomczak i Angeliki Szymańskiej (decyzje sędziów) oraz Adriana Górczyńskiego (na 10 sek. przed końcem walki finałowej prowadził na na 7 pkt – waza-ari) oraz niedopuszczenia Karoliny Wróbel  do turnieju z uwagi na zmianę roczników(o rok za młoda), ponieważ w 2009 r. Karolina wygrała w Brnie swoją kategorię wagową. Zdobycie złotych medali przez tych zawodników dało by „Olimpijczykom” I-II miejsce drużynowo – dodała Aneta Szczepańska.

Przypominamy, że dzieci w wieku od 4 do 10 lat chcący trenować judo mogą zgłaszać się do MKS „Olimpijczyk” do sali judo w Warsztatach Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku, ul. Ogniowa 2. Treningi w każdy poniedziałek i środę od 16.45 do 18.00.