NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

5 kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży judoków „Olimpijczyka”

W minioną sobotę w Szubinie odbyły się kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo (ur. 1996-1997), w których uczestniczyli judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek.  Do udziału w eliminacjach, decyzją Polskiego Związku Judo, zostali dopuszczeni młodzicy, którzy zajęli pozycje medalowe podczas Pucharów Polski Jun. Mł. W grupie dopuszczonych do startu w eliminacjach OOM znaleźli się : Angelika Szymańska (1999), Kacper Wróbel (1999) i Dawid Wróbel (1998). Czołowi  młodzicy Polski spisali się bardzo dobrze.

Angelika Szymańska zajęła 1 miejsce w kat. do 48kg wygrywając wszystkie swoje walki w pierwszych sekundach pojedynku. Podobnie jak Angelika 1m zdobył Dawid Wróbel (55kg), pokonując w finale przez rzut mocnego zawodnika  STS „Gryf-3” Słupsk – Patryka Kastnera. Na drugim stopniu podium w wadze do 46kg znalazł się Kacper Wróbel, który nie dość, iż jest młodszy od swoich rywali, to również o 5kg lżejszy. Po zwycięskich dwóch pojedynkach uległ w finale jednemu z czołowych zawodników Polski w tej wadze Tomaszowi Błońskiemu (STS  „Gryf-3”  Słupsk).

Do finałów OOM zakwalifikowali się również Damian Barej (55kg) i Bartosz Bykowski (60kg), którzy zajęli 5 miejsca w swoich wagach.

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w dniach 5-8.07.2012r. w Bochni.

Na finały jedziemy z szansami medalowymi. Tu liczymy na naszych młodzików, którzy potwierdzają swoje mocne pozycje w kategorii juniora młodszego – powiedział trener judoków Roman Stawisiński.

Przed OOM startujemy jeszcze w Międzynarodowym Turnieju Judo na Węgrzech (Gyor)  –

V. GYŐR EUROPEAN U15 CUP – MIKLÓS VÁGI MEMORIAL JUDO TOURNAMENT. Natomiast młodsi judocy „Olimpijczyka” i „Papieżka” wezmą udział w turniejach w Dąbrowie k. Koszalina i Nowej Soli – dodaje trenerka Aneta Szczepańska.

Wyjazd na zawody do Szubina został dofinansowany przez Urząd Miasta Włocławek.