NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

4 medale judoków „Olimpijczyka” w Pucharze Polski Młodzików

W miniony weekend w Łodzi został rozegrany Otwarty Puchary Polski Judo – Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w kategorii młodzika i juniora. W dwudniowej imprezie wzięło udział 578 zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym ekipy zagraniczne: z Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy i Niemiec. W pierwszym dniu rywalizowali młodzicy. Najlepiej z ekipy MKS „Olimpijczyk” Włocławek spisał się Radosław Wiśniewski, który zwyciężył w kategorii do 66kg pokonując w finale (przed czasem) Mistrza Polski Młodzików – Ouerfellina  Kerima z MKS CM „Jordana” Kraków. To drugi złoty medal Wiśniewskiego w Pucharze Polski Młodzików w tym roku.

Do grona medalistów, tym razem brązowych dołączyli pozostali zawodnicy klubu: Wiktoria Tomczak (48kg), Kacper Wróbel (42kg) i Dawid Wróbel (60kg). Poza podium znaleźli się Angelika Szymańska (48kg) i Jakub Wojtasiak (50kg), którzy zostali sklasyfikowani kolejno na 7 i 9 miejscu.

Dużo słabiej zaprezentowali się zawodnicy UKS „Papieżka” Włocławek. Troje reprezentantów uczniowskiego klubu SP nr 11 po dotarciu do walki o brązowy medal musiało uznać wyższość swoich przeciwników. Tuż za podium na 5 miejscu znaleźli się : Maciej Bartczak (38kg), Patryk Kostuniak (55kg) i Adrian Górczyński (73kg). O dużym pechu może mówić Adrian Urbański (brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików), który po stoczeniu  4 pojedynków (3wygrane i  1 przegrany), ze względów zdrowotnych został wycofany z turnieju. W czasie ostatniej walki, którą stoczył została mu założona niedozwolona dźwignia na kręgosłup przez  Mertensa Juliena z Niemiec. Uraz okazał się na tyle poważny, że wykluczył zawodnika z dalszej rywalizacji.

W pierwszym dniu zawodów w klasyfikacji medalowej mężczyzn MKS „Olimpijczyk” Włocławek został sklasyfikowany na 2 miejscu, tuż za Łotwą. W klasyfikacji punktowej mężczyzn mimo braku medali UKS „Papieżka” na 10 pozycji, natomiast MKS „Olimpijczyk” na 4.

Cieszę się, że do formy doszedł Radek Wiśniewski. To zawodnik bardzo zaangażowany na treningach. Szkoda, że nie trafił z formą na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Największą niespodzianką było miejsce poza podium Angeliki Szymańskiej. Po zawodach dowiedziałam się o słabsze dyspozycji zawodniczki, ale było już za późno by ją wycofać z zawodów. To oczywiście jej nie usprawiedliwia z dużych błędów, które  wykonała  w czasie walki. Tak doświadczonej zawodniczce nie powinno to się przytrafiać. Ale każdy mistrz ma słabsze dni.

Z punktu widzenia szkoleniowego porażki niektórych zawodników mnie cieszą, gdyż dają im większą motywację do pracy i analizę walk – skomentowała trenerka Aneta Szczepańska.

W tym tygodniu kolejne starty naszej grupy, tym razem w kategorii starszej podczas Otwartego Pucharu Juniorów Młodszych w Opolu. Dla roczników 1998 to przygotowanie do przyszłorocznej rywalizacji w tej kategorii wiekowej. To „przetarcie” na pewno im się przyda.

Natomiast dla całej grupy młodzika ważnym sprawdzianem w Europie będzie start w Międzynarodowym Turnieju Judo – V. GYOR EUROPEAN U 15 CUP, który odbędzie się 16-17.06.2012r. na Węgrzech – dodaje trener Roman Stawisiński.

W drugim dniu rywalizowali juniorzy. Jedyny reprezentant z Włocławka w tej grupie wiekowej – Filip Bazela- po przegranej pierwszej walce odpadł z turnieju.

Wyjazd na Puchary Polski do Lodzi był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek i Urzędu Marszałkowskiego.