Opublikowano: pt, Cze 15th, 2012

4 Lata Portalu NaszWłocławek.pl

Jedna z pierwszych szat graficznych portalu NaszWłocławek.pl

Jedna z pierwszych szat graficznych portalu NaszWłocławek.pl

NaszWłocławek.pl na początku nie był pomyślany jako portal a miała to być mała strona stworzona w HTMLu gdzie z jednej strony bawiłem się i testowałem moją znajomość tego języka a z drugiej była to informacja o naszym mieście przeznaczona dla moich znajomych głównie z komunikatorów GG i Tlen. Z czasem prosta HTMLowa strona zaczęła się zmieniać i przyciągać uwagę mieszkańców Włocławka.

NaszWłocławek.pl początkowo znajdował się pod adresem www.naszwloclawek.prv.pl a pod koniec czerwca 2008 roku została utworzona domena www.naszwloclawek.pl i od tej daty liczymy powstanie portalu choć tak naprawdę nawet w tedy nie myślałem o portalu a raczej o małej stronce internetowej czy po prostu blogu.

Na miarę swoich bardzo skromnych możliwości NaszWłocławek.pl starał się wspierać innych. Na początku sierpnia 2008 zakupiona została domena www.zydzi.wloclawek.pl i wspólnie z Panią Mirosławą Stojak stworzyliśmy stronę o historii, kulturze i teraźniejszości włocławskich Żydów która do dziś jest utrzymywana przez nasz portal. Już pod koniec sierpnia 2008 wsparcie uzyskał Łukasz Linowski dla którego zakupiona została domena www.grzywno.wloclawek.pl. Strona mówiąca o historii włocławskiego osiedla Grzywno gościła na naszym serwerze przez dwa lata a domena nieodpłatnie została przekazana Panu Łukaszowi. Natomiast z inicjatywy naszego portalu Włocławska Informacja Turystyczna zorganizowała w czerwcu 2009 roku spacer z przewodnikiem po terenie dawnego osiedla Grzywno. Kolejnego wsparcia nasz portal udzielił Kujawskiej Chorągwi Władysława Łokietka z której działalnością możemy zapoznać się pod adresem www.rycerze.naszwloclawek.pl. Portal prowadzi i utrzymuje także stronę Domu Pomocy Społecznej na ul.Nowomiejskiej www.dpswloclawek.vot.pl.

Pod koniec 2008 roku zmieniliśmy szatę graficzną i od tego czasu towarzyszy nam kolor zielony. W tym też czasie na stałe pojawiły się u nas informacje z włocławskiej Straży Miejskiej a następnie z UM Włocławek. W kwietniu 2009 pojawiły się także pierwsze fotorelacje.

Około 22 października 2009 roku NaszWłocławek.pl zmienił szatę graficzną ale przede wszystkim ze strony statycznej przeszedł na WordPress’a.
Od tego czasu zgromadziliśmy 12944 zdjęć i grafiki, 159 plików mp3 oraz 4549 wpisów (artykułów). Razem z tym rocznicowym będzie 4550. :) Jesteśmy obecni m.in. na Facebook’u  oraz Twitter’ze.

12 maja 2010 roku NaszWłocławek.pl został zarejestrowany przez Sąd Okręgowy we Włocławku i wpisany do rejestru dzienników i czasopism.

Jak wiadomo każdy człowiek ma własne poglądy i sympatie więc staram się nie komentować a raczej informować mieszkańców Włocławka. Chciałbym aby nasz portal służył jako platforma do zamieszczania i wymiany informacji.

Dziękuje wszystkim osobom i instytucjom z którymi współpracujemy, za lata miłej i partnerskiej współpracy. Dziękuje wszystkim osobom które mnie wspierały, doradzały mi i pomagały w jakikolwiek sposób.

Muszę jednak szczególnie podziękować mojemu bratu Romanowi Popowskiemu za wiarę we mnie i w to co robię szczególnie wtedy gdy ja ani nikt inny takiej wiary nie miał, dziękuje też za pomoc jaką zawsze od niego otrzymywałem bez której nie było by nie tylko portalu ale i mojej działalności w internecie.

Dziękuje Wam wszystkim że jesteście z nami!

Tomasz Popowski
15.06.2012

MartinezFilm

Informacje

Deser z Kulturą Chilijską

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Deser z Kulturą Chilijską została wyłączona

Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r.

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r. została wyłączona

Mandat za zabronione spalanie odpadów

19 stycznia 2019, Możliwość komentowania Mandat za zabronione spalanie odpadów została wyłączona

„Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne

18 stycznia 2019, Możliwość komentowania „Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne została wyłączona

Walentynki z AudioFeels!

17 stycznia 2019, Możliwość komentowania Walentynki z AudioFeels! została wyłączona

Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku.

16 stycznia 2019, Możliwość komentowania Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku. została wyłączona

Archiwa