NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

30-latek zatrzymany za narkotyki

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, u którego policjanci znaleźli blisko 1,5 kg marihuany i prawie 2000 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Oprócz tego mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności policjanta, bo podczas ucieczki usiłował go staranować autem. Sprawca po krótkim pościgu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi z Włocławka zwalczający przestępczość narkotykową ustalili, że 30-latek wynajmujący mieszkanie na os. Michelin może posiadać zakazane środki.

Wczoraj (6.05.15) po 16.00 policjanci zauważyli przy Al. Jana Pawła II auto, którym kierował podejrzewany. Mundurowi postanowili go zatrzymać. Kierowca renault nie zareagował jednak na żadne dawane przez policjantów sygnały. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. W pewnym momencie, kiedy ścigany samochód zwolnił, jeden z policjantów wysiadł z nieoznakowanego radiowozu i usiłował go zatrzymać. Wtedy, kierujący renault z impetem ruszył w jego stronę. Na szczęście funkcjonariusz odskoczył na bok, unikając potrącenia. Podczas tego manewru kierujący renault uderzył w radiowóz, ale nadal kontynuował ucieczkę.

Kilka ulic dalej, przy ul. Kruszyńskiej, policjanci zatrzymali uciekającego. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w aucie 30-latka zwitek papieru z przeszło 2 g marihuany oraz znaczną ilość pieniędzy. To jednak nie jedyne „fanty” ujawnione przez mundurowych. W mieszkaniu, wynajmowanym przez zatrzymanego, znajdowała się dużo pokaźniejsza ilość. Mundurowi zabezpieczyli w wyniku przeszukania blisko 1,4 kg marihuany, prawie 2000 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy oraz wagę elektroniczną.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz naruszenia przepisów ustawy karnej skarbowej. Za przestępstwa te może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Jutro doprowadzony zostanie również do Prokuratury Rejonowej. Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie 30-latka.

KMP Włocławek