NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

29 Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”

Już po raz 29, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej odbędzie się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Izbicy Kujawskiej podjęło się Stowarzyszenie-Ziemia Izbicka. Do współpracy przystąpił tradycyjnie Koniński Dom Kultury.

Impreza dofinansowana jest ze środków samorządu gminy i miasta Izbica Kujawska, województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiatu włocławskiego.
Patronat honorowy nad festiwalem sprawują Stowarzyszenia: Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz LGD Dorzecza Zgłowiączki. Izbicki festiwal jest obecnie jedyny tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Kierowniczy jej znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński. Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia przesłuchań konkursowych i koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu. Tegoroczną poprowadzi wielokrotna laureatka festiwalu reprezentująca Izbicę Kujawską Liliana Nawrocka (obecnie Wastowska).

W bieżącym roku, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło 215 zgłoszeń z całego kraju. Na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 33 solistów. Jest wśród nich spora, bo aż 20-osobowa grupa reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizują w trzech grupach wiekowych. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe), a ponadto Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Oceniać ich będzie profesjonalne jury, któremu przewodniczyć będzie znany włocławski muzyk i dyrygent Marian Szczepański.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki rozrywkowej do udziału w Koncercie Galowym (w którym uczestniczyć będą wszyscy finaliści), który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia 2013 r. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Wstęp wolny.

29-final-ogolnopolskiego-festiwalu-piosenki-dzieciecej-mikrofon-dla-najmlodszych-plakat

MGOK Izbica