26 kwietnia, w piątek o godzinie 18:00 zostanie uruchomiony na stronie www.wloclawskiememory.pl formularz zapisów na grę „Włocławskie Memory”. Gra jest bezpłatna. Do rozdania podczas tej akcji będzie 200 sztuk (do wyczerpania zapasów).
Formularz będzie aktywny od godziny 18:00 w piątek (wtedy też znajdzie się na stronie głównej projektu) do godziny 18:00 w poniedziałek 29 kwietnia. W przypadku wcześniejszego zapełnienia się listy, formularz zostanie zdjęty ze strony, na której umieszczona będzie odpowiednia informacja.
Planujemy dwie formy kolportażu:
- odbiór osobisty we włocławskim oddziale Archiwum Państwowego w Toruniu (ul. Skorupki 4) w godzinach jego pracy (8:00-14:00), w którym można ponadto obejrzeć wystawę pt. „Włocławskie Memory”
- przesyłka za pobraniem (w tym przypadku gra nadal pozostaje bezpłatna, dochodzą jednak koszty przesyłki)
Akcja będzie pilotażowa, a na podstawie doświadczeń zebranych podczas jej trwania, przeprowadzona zostanie 2 edycja, być może w odmienionej formule (np. konkurs).
O grze „Włocławskie Memory”
Chcieliśmy zainspirować do odkrywania, poznawania i utrwalenia wiedzy o historii Włocławka. Skomplikowanej, fascynującej, wciąż odkrywanej i nadal wielokulturowej. Chcieliśmy opowiedzieć o losach miasta tworzonego przez różne społeczności: polską, niemiecką, żydowską, rosyjską. Przywołując Cycerona, rzymskiego klasyka, że “historia nauczycielką życia”, jesteśmy przekonani o podobnie pozytywnym wpływie dobrej Pamięci.
Papierowe wydanie gry edukacyjnej „Włocławskie Memory” składa się z 30 kartoników, na których widnieją ważne dla włocławskiej historii miejsca/ budynki oraz znane osoby związane z miastem. Do gry została dołączona broszura z opisami poszczególnych obrazków.
Włocławskie Memory to:
a) ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i zdolności kojarzenia
b) rozwijanie wiedzy historycznej i utrwalanie zdobytych wiadomości
c) integracja uczestników i promocja Włocławka
Zachęcamy do:
a)odwiedzenia miejsc opisywanych w broszurze. To może być ciekawy pomysł na rodzinny, niedzielny spacer
b) grania z dziećmi / grania z rodzicami/ grania z dziadkami, a także wspólnego przeczytania broszury i zadawania pytań starszym
c) poszukiwania dodatkowych informacji, zajrzenia do Internetu, encyklopedii, odwiedzenia biblioteki, muzeum, czy archiwum miejskiego
d) wykorzystania gry Włocławskie Memory jako elementu edukacji regionalnej
W grę można zagrać także on-line na stronie: www.wloclawskiemmory.pl/gra
Źródło: Fundacja Ari Ari
Fabryka marzeń
Wyniki Mistrzostw woj. kuj.-pom. Oldboyów w szachach 2025.
Wyniki Turnieju Szachowego Amatorzy w Starej Remizie 2025 r.