NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

200 sztuk gry „Włocławskie Memory” do rozdania

26 kwietnia, w piątek o godzinie 18:00 zostanie uruchomiony na stronie www.wloclawskiememory.pl formularz zapisów na grę „Włocławskie Memory”. Gra jest bezpłatna. Do rozdania podczas tej akcji będzie 200 sztuk (do wyczerpania zapasów).

wloclawskie_memory_gra_f3

Formularz będzie aktywny od godziny 18:00 w piątek (wtedy też znajdzie się na stronie głównej projektu) do godziny 18:00 w poniedziałek 29 kwietnia. W przypadku wcześniejszego zapełnienia się listy, formularz zostanie zdjęty ze strony, na której umieszczona będzie odpowiednia informacja.

Planujemy dwie formy kolportażu:

  • odbiór osobisty we włocławskim oddziale Archiwum Państwowego w Toruniu (ul. Skorupki 4) w godzinach jego pracy (8:00-14:00), w którym można ponadto obejrzeć wystawę pt. „Włocławskie Memory”
  • przesyłka za pobraniem (w tym przypadku gra nadal pozostaje bezpłatna, dochodzą jednak koszty przesyłki)

Akcja będzie pilotażowa, a na podstawie doświadczeń zebranych podczas jej trwania, przeprowadzona zostanie 2 edycja, być może w odmienionej formule (np. konkurs).

O grze „Włocławskie Memory”

Chcieliśmy zainspirować do odkrywania, poznawania i utrwalenia wiedzy o historii Włocławka. Skomplikowanej, fascynującej, wciąż odkrywanej i nadal wielokulturowej. Chcieliśmy opowiedzieć o losach miasta tworzonego przez różne społeczności: polską, niemiecką, żydowską, rosyjską. Przywołując Cycerona, rzymskiego klasyka, że “historia nauczycielką życia”, jesteśmy przekonani o podobnie pozytywnym wpływie dobrej Pamięci.

Papierowe wydanie gry edukacyjnej „Włocławskie Memory” składa się z 30 kartoników, na których widnieją ważne dla włocławskiej historii miejsca/ budynki oraz znane osoby związane z miastem. Do gry została dołączona broszura z opisami poszczególnych obrazków.

Włocławskie Memory to:
a) ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i zdolności kojarzenia
b) rozwijanie wiedzy historycznej i utrwalanie zdobytych wiadomości
c) integracja uczestników i promocja Włocławka

Zachęcamy do:
a)odwiedzenia miejsc opisywanych w broszurze. To może być ciekawy pomysł na rodzinny, niedzielny spacer
b) grania z dziećmi / grania z rodzicami/ grania z dziadkami, a także wspólnego przeczytania broszury i zadawania pytań starszym
c) poszukiwania dodatkowych informacji, zajrzenia do Internetu, encyklopedii,  odwiedzenia biblioteki, muzeum, czy archiwum miejskiego
d) wykorzystania gry Włocławskie Memory jako elementu edukacji regionalnej

wloclawskie_memory_gra_f1

wloclawskie_memory_gra_f2

W grę można zagrać także on-line na stronie: www.wloclawskiemmory.pl/gra

Źródło: Fundacja Ari Ari