NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

18-latek pomylił obszar zabudowany z autostradą

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał 135 km/h i tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych

Policjanci grupy SPEED włocławskiego ruchu drogowego zwracają w codziennej służbie uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy drogowe. Niestety wśród tych wykroczeń zdarzają się sytuacje, że kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości i za nic mają kwestie bezpieczeństwa na drodze. Tak było w przypadku mieszkańca gminy Lubień Kujawski, który w poniedziałek (21.11.2022) po godzinie 17 w miejscowości Kaliska (gm. Lubień Kujawski) jechał audi 135 km/h. Tym samym kierowca na „pięćdziesiątce” przekroczył dopuszczalną prędkość o 85 km/h.
18-latek otrzymał uprawnienia do kierowania zaledwie kilka miesięcy temu, ale już poniósł konsekwencje złamania przepisów drogowych. Policjanci zatrzymali mu na trzy miesiące prawo jazdy i zgodnie z nowym taryfikatorem ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Na konto młodego kierowcy wpłynęło też 15 punktów karnych, a w jego przypadku przekroczenie limitu 20 punktów będzie skutkowało ponownym egzaminem na prawo jazdy.

KMP Włocławek