NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

170 gram środków odurzających zabezpieczyli policjanci.

Włocławscy policjanci zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 16 do 18 lat, przy których znaleziono prawie 160 gram liści konopi indyjskich oraz 10 gram suszu. Dorośli odpowiedzą za posiadanie substancji zakazanych i grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.

W czwartek po godzinie 18 policjanci kontrolując opuszczony budynek przy ulicy Planty, zauważyli cztery młode osoby. Podczas kontroli osoby w wieku 16 do 18-lat zachowywały się dość nerwowo. Powodem takiego zachowania była leżąca reklamówka z zielonymi liśćmi, którą policjanci ujawnili przy osobach. Po przewiezieniu do komendy, okazało się że przy młodych osobach funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 160 gram liści konopi indyjskich, a przy jednej z dziewczyn znaleźli dodatkowo zwitek papieru z 10 gramami suszu. Zarówno liście jak i susz zostały przez policjantów zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Dwie osoby w wieku 18 lat trafiły do policyjnego aresztu, a 16-latkami zajęli się wezwani na komendę rodzice.

Dzisiaj w sprawie posiadania substancji odurzających dwoje dorosłych przyznało się i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny do którego trafi sprawa.

KMP Włocławek