NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

14-latkowie zakończyli przestępczą karierę

Policjanci z Brześcia Kujawskiego udowodnili dwóm 14-latkom dokonanie 10 kradzieży elementów metalowych z nieczynnej fabryki farb i lakierów. Nieletni dokonywali kradzieży od kilku miesięcy. Po wykonanych czynnościach z nieletnimi sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci z Brześcia Kujawskiego pracujący nad sprawą dokonanych kradzieży w nieczynnej fabryce farb i lakierów zebrali materiał, który pozwolił im wytypować dwóch sprawców w wieku 14-lat. Wczoraj (22.04.) mundurowi przesłuchali  jednego z chłopców, natomiast dzisiaj wyjaśnienia złożył drugi. Podczas składania wyjaśnień okazało się, że nieletni wspólnie w okresie od stycznia do kwietnia br. dokonali na terenie zakładu 10 kradzieży elementów metalowych tj. puszek i zamknięć do farb. Skradzione elementy sprzedawali nieznajomym osobom, a nieuczciwie zarobione pieniądze wykorzystywali na własne potrzeby. Właściciel wycenił straty na 5 tys. zł.

Nieletni jako sprawcy czynu zabronionego odpowiedzą przed sądem rodzinnym, do którego zostaną przesłane materiały sprawy. Sąd rodzinny zadecyduje o konsekwencjach jakie  poniosą dwaj 14-latkowie.

Źródło: KMP Włocławek