NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

13 Dziękczynienie w Rodzinie

4 września, na terenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, odbędzie się „Dziękczynienie w Rodzinie”. W programie m.in. wydarzenia religijne oraz artystyczne. Na scenie wystąpią: Bayer Full, Terne Roma i Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Uroczystości pod honorowym patronatem: ks. Bp. Wiesława Śmigla, ministra Mariusza Błaszczaka, ministra prof. Przemysława Czarnka, oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Poszczególne części transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam, bieżąca relacja również na stronie TV Trwam na Facebooku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 Nowenną wprowadzającą do 30 urodzin Radia Maryja. Następnie, od godziny 12:00, msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Wiesława Śmigla. Po niej, o 14:00, zapraszamy do Amfiteatru obok Sanktuarium na piękny koncert zespołu Terne Roma, jednego z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki romskiej w Polsce.

Po pierwszym koncercie, o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie znowu zaprosimy do Amfiteatru, gdzie od 15:30 zaprezentuje się Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Po występie, o godzinie 17:00, procesja różańcowa. Uroczystości zwieńczy koncert zespołu Bayer Full – uwielbianej przez Polaków grupy, która przez ponad 30 lat swojej działalności wypromowała znane i lubiane przeboje „Wszyscy Polacy”, „Moja muzyka” „Kolorowe oczy” czy „Serca dwa”.

Poza tym na miejscu m.in. Stoiska gastronomiczne ze zdrową kuchnią a także z żywnością ekologiczną,  potrawy z grilla i z polowej kuchni. Dla najmłodszych Państwowa Straż Pożarna przygotowała specjalne miasteczko nauki i zabaw.

Na parkingu przy Sanktuarium „Miasteczko zdrowia” z bezpłatnymi konsultacjami medycznymi ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia, kardiologii, diabetologii i ortopedii.

Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem Ks. Bp. Wiesława Śmigla, ordynariusza diecezji toruńskiej, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka, oraz prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Poszczególne części wydarzenia transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam, bieżąca relacja również na stronie TV Trwam na Facebooku – https://www.facebook.com/TelewizjaTVTrwam.

TELEWIZJA TRWAM