NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

XII Regaty Optysiowe

W ostatni weekend we Włocławku na Zalewie Włocławskim zostały rozegrane żeglarski XII Regaty Optysiowe, bazą była Przystań OSiR na Zalewie. Regaty są kolejnym zawodami Pucharu Polski w optymiście. Przyjechali zawodnicy z Kołobrzegu, Torunia, Grudziądza, Żnina, Płocka , Gostynina i Duninowa.W zawodach uczestniczyło ponad 40 małych żeglarzy, którzy przez dwa dni ścigali się na swoich małych łódkach optymist. Rozegrano 6 wyścigów, każdy trwał około 50 minut. Pogoda dopisała, był dobry wiatr i piękne słońce. Zawody odbyły się w atmosferze fair play, nie było żadnego protestu :-). Nasi włocławscy żeglarze pływali na bardzo dobrze i stanęli na podium. Klasyfikacja była podzielona na grupy wiekowe. Najstarsi pływali w grupie A a młodsi w grupie B, ale ścigali się wspólnie w jednej flocie. Wygrani otrzymali nagrody i puchary z naszego fajansu. I tradycyjnie na koniec wylosowano nagrodę pięknego pomarańczowego SUPa.

WYNIKI:
Chłopcy:

  • W grupie A zwyciężył Hubert Pieniążek YCM Świecie, drugi był Jan Kozłowski KS AQUA Włocławek a trzeci Stanisław Imienowski KS AQUA Włocławek.
  • W grupie B zwyciężył Jan Leciejewski TKŻ Toruń, drugi Wiktor Łukasiak SŻ Płock a trzeci Szymon Tucholski MKŻ ŻNIN.
    Wśród dziewięciolatków zwyciężył Gustaw Jankowski TKŻ Toruń,drugi był Wojciech Krason MKŻ Żnin a 3 Lidia Zdzierak TKŻ Toruń.

Dziewczęta:

  • W grupie B zwyciężyła Zofia Kozak KST Elektryk Grudziądz, druga była Lidia Zdzierak MKŻ Żnin a trzecia Antonina Radomska TKŻ Żnin.
    W klasyfikacji Klubu Sportowego AQUA zwyciężył Jan Kozłowski, drugi był Maciej Kozłowski (brat Jasia) a trzeci Stanisław Imienowski.

 

Tekst i zdjęcia
KS AQUA Włocławek