NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Wielkanoc na Kujawach”

PROPOZYCJE ZAJĘĆ MUZEALNYCH NT. KUJAWSKICH ZWYCZAJÓW WIELKANOCNYCH

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, wzorem lat ubiegłych, przygotowało ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży związaną ze Świętami Wielkanocnymi.

W Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 prowadzone będą lekcje muzealne pt. „Wielkanoc na Kujawach” poświęcone tradycjom związanym z Wielkim Tygodniem, czyli Niedzielą Palmową, „wybijaniem żuru” w Wielki Czwartek, poświęcaniem pokarmów w Wielką Sobotę, czy chodzeniem „po dyngusie” w Poniedziałek Wielkanocny.

Po części teoretycznej zapraszamy do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznym w Kłóbce na zajęcia interaktywne pt. „Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej Kujaw”, na których dzieci wykonują palmy i zdobią jaja.

KONTAKT:

Lekcja muzealna w Muzeum Etnograficznym – Krystyna Pawłowska,

tel. +48 54 2323001, wew. 13

Opłata za lekcję –  2 zł od osoby – bilet wstępu do muzeum (dzieci do lat siedmiu wstęp wolny) + 20 zł od grupy

Zajęcia interaktywne w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce – Elżbieta Kraszewska-Sikorska, tel. +48 54 232-30-01 wew. 17

Opłata za zajęcia interaktywne – 3 zł od osoby – bilet wstępu do skansenu (dzieci do lat siedmiu wstęp wolny) + 4 zł opłata za lekcję od każdego ucznia

W lekcjach muzealnych może brać udział maksymalnie 25 osób (jedna klasa). Zajęcia prowadzone są od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.