NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Grudniowe nastroje”- wernisaż „Pasji” w bibliotece

10 grudnia o godz. 17.00 otwarta zostanie wystawa prac Danuty Kowalskiej i Marty Kołtun z Włocławskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Artystów „Pasja”.

Wystawa pt: ”Grudniowe nastroje” zorganizowana zostanie w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z.Arentowicza we Włocławku przy ul. Warszawskiej 11/12 i potrwa do końca grudnia br.


Danuta Kowalska
jest magistrem zdrowia publicznego, pielęgniarką. Pracuje w jednej ze spółek miejskich- w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej, gdzie w jednej z przychodni koordynuje pracę pielęgniarek. Jest też zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej w/w spółki
Lubi swoja pracę, która jest odpowiedzialna i wymaga zarówno umiejętności właściwej komunikacji z drugim człowiekiem jak i dobrej organizacji a także ciągłego pogłębiania wiedzy.
Ale jeszcze bardziej lubi zacisze swojego domu na wsi, gdzie całkowicie może poświęcić się pasjom: sztuka decoupage, wcześniej haft a obecnie także tworzenie biżuterii.
Interesuje się również psychologią , filozofią. Lubi obserwować ludzi, ich zachowania – to stanowi inspirację do tworzenia wierszy.
Od 2006 roku należy do Kujawskiego Stowarzyszenia Literatów.
Jej wiersze ukazały się w 5 tomikach wydanych przez w/w stowarzyszenie.
Należy także do Włocławskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Artystów „Pasja”
Jej prace wystawiane były w bibliotekach , galerii Czarny Spichrz ,podczas Dni Włocławka a także na pokazach poplenerowych.
Jest mężatką, ma dorosłego syna, z którego jest bardzo dumna a od niedawna ma także super synową.

Marta Kołtun – urodzona w 1985 roku, ekonomistka i masażystka, w swej twórczości  na pierwszym miejscu stawia barwy, uwielbia kolory i zabawę nimi. Zajmuje się malarstwem, wytwarzaniem biżuterii, malowaniem gipsowych aniołków.