Zwycięstwo dwójki WTS

3 kwietnia 2016 r. odbył się Turniej Minisiatkówki Dwójek o Puchar Prezesa Fundacji Anwil dla Włocławka. Do rywalizacji w Szkole Podstawowej nr 12 stanęło, 13 drużyn dziewcząt, podzielonych na dwie grupy, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Cztery najlepsze zespoły z tych grup awansowały do ćwierćfinałów, a zwycięzcy tej fazy rozgrywek walczyły już 1/2 finałów.

W spotkaniach półfinałowych zanotowano następujące wyniki: Volley II Płock – WTS I 0:2 (-6,-6), Volley I Płock – UKS 4 I 2:0 (4,6).

W meczu o III miejsce UKS 4 I Włocławek pokonała Volley II Płock 2:1 (-9,11,2). Pierwszy set spotkania przyniósł porażkę drużynie włocławskiej. Druga odsłona po wyrównanej połówce zakończyła się sukcesem młodych siatkarek z czwórki, które w tie breaku zdeklasowały swoje rywalki. Barw czwórki broniły: Tuchorska Alicja, Wiśniewska Oliwia i Lewandowska Elżbieta. Trenerami zespołu byli: Zieliński Tomasz i Sompolińska Anna.

Spotkanie o I miejsce nie przyniosło spodziewanych emocji. W pierwszej partii włocławski WTS rozgromił swoje rywalki z Płocka do jednego. W początkowej fazie drugiej odsłony walka była wyrównana, później WTS uzyskał nieznaczną przewagę, której już nie oddał do końca tego seta. Ostatecznie WTS I Włocławek pokonał Volley I Płock 2:0 (1,11). Autorkami tego sukcesu były: Malinowska Maj, Wieczorek Martyna i Płucienniczak Nicola oraz trenerki: Malinowska Angelika i Depka – Skrzypińska Małgorzata.

Wszystkie mecze sędziowały zawodniczki drugoligowego teamu WTS.

W uroczystym zakończeniu turnieju puchary, medale i nagrody wręczyli: Prezes Fundacji Anwil dla Włocławka Małgorzata Kosińska i Prezes WTS Zacharek Marek.