NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Złoto Angeliki Szymańskiej w Pucharze Polski Judo

Złoty medal zdobyła Angelika Szymańska podczas Pucharu Polski Juniorek w Judo, które odbyły się w Luboniu k. Poznania. Zawodniczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek stoczyła 5 walk, z czego 4 rozstrzygnęła przez IPPON (10 pkt.). To drugi złoty medal zdobyty w tym roku przez Szymańską. Trzy tygodnie temu stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Grand Prix Ostrava (CZE).

Angelika Szymańska 2016 rok zakończyła na 1 miejscu rankingu europejskiego (EJU) i 2 w rankingu światowym (IJF) kadetek. Od stycznia br. rozpoczęła rywalizację w kategorii juniorki. Za dwa tygodnie Angelika Szymańska (57 kg) oraz jej klubowa koleżanka Wiktoria Tomczak (63 kg) staną do walki o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.

Kategoria wagowa 57 kg w Polsce jest bardzo mocna, startują w niej bowiem dwie medalistki mistrzostw Europy i świata kadetek i juniorek : Julia Kowalczyk z „Polonii” Rybnik oraz Anna Dąbrowska z „Juvenii” Wrocław. Ta pierwsza stanęła niedawno na podium seniorskiego turnieju najwyższej klasy – Grand Slam Baku 2017. Tym bardziej stanąć na podium w takim gronie jest bardziej cenne i wróży dalszy rozwój zawodniczek – mówi Aneta Szczepańska, trenerka Olimpijczyka.

Druga połowa 2016 r. była dla Angeliki dość pechowa. Kandydatka do medalu Mistrzostw Europy Kadetek, na tydzień przed wylotem, podczas międzynarodowego zgrupowania kadry narodowej w Izraelu doznała złamania nosa. Mimo, iż stanęła do rywalizacji nie zdołała przebić się do strefy medalowej. Miejmy nadzieję, że Angelikę będą już omijały kontuzje – dodaje trener Roman Stawisiński.

Wyjazd na Puchar Polski w Luboniu był dofinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.