Żeglarze Aqua Włocławek 3x Złoto i 2x Brąz

W niedzielę zakończyły się regaty żeglarskie Mistrzostwa Bazy Mrągowo rozgrywane na jeziorze Czos w Mrągowie. Wystartowało w nich blisko 200 żeglarzy, załoga KS AQUA liczyła 12 zawodników w wieku 2 -16 lat. Nasi zawodnicy startowali w klasie dziecięcej optimist i młodzieżowej klasie 29er. Biegi rozegrano przez 2 dni przy pięknej słonecznej pogodzie i zmiennym wietrze.

zeglarze-aqua-wloclawek-3x-zloto-i-2x-braz

Pierwsze złoto wywalczyła Ada Grześ w klasyfikacji najmłodszych dziewcząt w optymiście, drugie złoto zdobyła Agatka Gabrysiak w klasyfikacji starszych dziewcząt w tej samej klasie. Dodatkowo w klasie optimist Szymon Kozicki zdobył brązowy medal w grupie najmłodszych. Nasza załoga ścigająca się na skifie 29er Jan Marciniak i Łukasz Wilk zdobyli trzecie złoto w Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz brązowy medal w Mistrzostwach Bazy Mrągowo. Gratulujemy!!!