XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015 przeszły do historii

Wczorajszy  (29.08.2015) lot wieczorny zakończył jubileuszowe, XV Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe 2015.

Pogoda w trakcie zawodów dopisała, umożliwiając pilotom danie z siebie wszystkiego i pozwalając na rozegranie łącznie 15 zadań w czterech lotach.

Tegoroczną edycję włocławskich zawodów wygrał Litwin Vytas Kerdokas. Na drugim miejscu podium uplasował się Tomasz Filus z Aeroklubu Krakowskiego. Natomiast trzecie miejsce zdobył reprezentant organizatora zawodów, Aeroklubu Włocławskiego – Arkadiusz Iwański, latający balonem Gaspol Energy. Jedną z konkurencji ostatniego lotu zawodniczego rozegrano o Memoriał Krzysztofa Trzeciakowskiego – zmarłego Członka Aeroklubu Włocławskiego. Konkurencję tę wygrał Adam Jaskólski, reprezentant Aeroklubu Konińskiego.

Późnym wieczorem, gdy wyniki uległy uprawomocnieniu przed budynkiem portowym Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, odbyło się uroczyste zakończenie zawodów. Zwycięzców uhonorowano pucharami, medalami oraz dyplomami. Wręczono również nagrody dodatkowe.

Zawody nie odbyłyby się, gdyby nie wsparcie Sponsorów – firmy Gaspol Energy S.A
– Sponsora Głównego Zawodów i Wyłącznego Dostawcy Gazu oraz Generalnego Sponsora Aeroklubu Włocławskiego – firmy ANWIL S.A. Zawody miały również wsparcie prezydenta Miasta Włocławek, Pana Marka Wojtkowskiego i Starosty Włocławskiego, Pana Kazimierza Kacy oraz wielu Sponsorów i Przyjaciół Aeroklubu Włocławskiego.

Więcej informacji, jak pełne wyniki i zdjęcia z zawodów, znajdą Państwo na oficjalnej stronie Włocławskich Zawodów Balonowych – www.balonywloclawek.pl. Zapraszamy także na stronę internetową Aeroklubu Włocławskiego – www.aeroklub.wloclawek.pl, gdzie również znajdą Państwo informacje na temat zawodów.