Opublikowano: pt, Lut 10th, 2017

Wypadek podczas wycinki drzewa

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające wyjaśnij w jakich okolicznościach doszło do wypadku w pracy podczas wyrębu drzewa w kompleksie leśnym w powiecie włocławskim. Jeden z pracowników poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z obrażeniami trafił do szpitala.

Wczoraj (9.02.17) włocławski dyżurny został powiadomiony telefonicznie, że w kompleksie leśnym Poraza (gm. Lubanie), podczas prowadzonych prac związanych z wyrębem drzewa, doszło do przewrócenia się ściętego drzewa na dwóch pracowników. Jeden z nich, 63-latek, poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi, (55l.), trafił do szpitala z obrażeniami.

Na miejscu mundurowi, pod nadzorem prokuratora i biegłych z dziedziny bhp oraz patomorfologii, zabezpieczali ślady oraz ustalali przebieg zdarzenia. Wstępnie stwierdzono, że podczas prac w lesie wykonywanych przez drwali ścięte drzewo spadło na dwóch pracowników układających pocięte już kawałki. O całej sytuacji został powiadomiony powiatowy inspektor pracy.

Prowadzone śledztwo pozwoli ustalić ostateczne okoliczności tej tragedii.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa