Opublikowano: pon, Lip 31st, 2017

Wiadomości z magistratu 31.07.2017

Włocławek, dn. 31 lipca 2017 r.

 • 1 sierpnia zabrzmią syreny. Włocławek uczci powstańców warszawskich Jutro (wtorek, 1 sierpnia) o godz. 17.00 przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w parku Łokietka rozpocznie się miejska uroczystość z okazji 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

  Tradycyjnie o godz. 17.00, w hołdzie poległym w powstaniu, we Włocławku zabrzmi dźwięk syren.

  Cześć powstańcom, w trakcie tego symbolicznego dźwięku, oddadzą m.in. uczestnicy uroczystości w parku Łokietka. Częścią miejskich obchodów będzie również wystąpienie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz modlitwa w intencji powstańców warszawskich odprawiona przez ks. prałata Zbigniewa Szygendę.

  Uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

 • Koncert piosenek powstańczych i patriotycznych Dnia 1 sierpnia o godz. 19.00 w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej rozpocznie się koncert zatytułowany: „Siekiera, motyka…”.

  Piosenki powstańcze i patriotyczne wykona włocławska „KAPELA Z SZACONKIEM”.

  Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Centrum Kultury „Browar B.” (wejście od ul. Bechiego) i w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8.

 • Projekt: „Włocławek mówi przemocy stop” Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie realizuje projekt w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.

  Jak zapowiada MOPR, do końca roku 2017 będą prowadzone liczne działania, ze wszystkich poziomów profilaktyki, m.in.: warsztaty dla rodziców, wykłady dla opiekunek domowych, mobilne punkty informacyjne, porady specjalistów. Świadomość społeczna, poszerzanie wiedzy, wspólne działanie przeciwko przestępstwu przemocy – to główne cele programu.

  Więcej na ten temat, w tym szczegółowy harmonogram projektu: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1639

 • Gdzie zdobyć paszport turystyczny? Na włocławskich przystaniach! Trwa tegoroczna edycja akcji „Paszport Turystyczny”. „Paszporty” są dostępne również we Włocławku: w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej i w bosmanacie Przystani przy ul. Piwnej.

  Z „Paszportem Turystycznym” można odbyć podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc. Tegoroczny „Paszport” zaprowadzi zwiedzających w kujawsko-pomorskie zakamarki, które zaskoczą swoją opowieścią, urzekną krajobrazem, zainspirują wyjątkową atmosferą. W VI edycji „Paszportu” znajdują się propozycje wakacyjnych wypadów do miejsc, które układają się w ciekawe trasy – to właśnie „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”.

  W paszportowym konkursie czeka wiele nagród, w tym atrakcyjne pobyty dla kolekcjonerów pieczątek z rekomendowanych miejsc.

  Informacje na temat konkursu, wrześniowych wycieczek po regionie i zapowiedzi wydarzeń można śledzić na: www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

 • W sierpniu basen będzie nieczynny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku informuje, że w związku z przerwą w dostarczaniu ciepłej wody przez Spółdzielnię Zazamcze oraz koniecznością przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych Międzyosiedlowy Basen Miejski przy ul. Wysokiej zamknięty będzie od 1 do 31 sierpnia br.
 • Bezpłatne zajęcia ruchowe dla pacjentów MZOZ Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej zaprasza swoich pacjentów na bezpłatne zajęcia ruchowe. Pierwsza tura odbyła się w lipcu, druga wystartuje 1 sierpnia. Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury Browar B.

  Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do sekretariatu MZOZ Sp. z o. o.– osobiście (ul. Kilińskiego 16, 87-800 Włocławek, p. 47) lub telefonicznie: (54) 231-10-33.

  Szczegółowy harmonogram zajęć adresowanych do dzieci i dorosłych jest dostępny na stronie:  http://www.mzoz.pl/

 • Zawodnicy WTW z nominacjami na Mistrzostwa Świata! W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyła się uroczystość wręczenia nominacji do Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie, które odbędą się na torze regatowym w litewskich Trokach w pierwszym tygodniu sierpnia.

  Barw narodowych będą bronić dwaj zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Fabian Barański, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, będzie szukał swojej szansy w konkurencji jedynek, natomiast Tomasz Budzyński, uczeń Liceum Ziemi Kujawskiej, w dwójkach podwójnych.

  Trenerem zawodników jest Krzysztof Gabryelewicz.

 • Straż Miejska podsumowuje Straż Miejska opublikowała na swojej stronie internetowej zestawienie szczegółowych wyników działania w I półroczu 2017 roku. Porównując półrocza lat 2016 i 2017 odnotowano znaczny wzrost zrealizowanych interwencji, czyli z 6.264 do 7.491 w półroczu roku bieżącego.

  Strażnicy informują, że w sposób znaczący wzrosła liczba interwencji wobec osób nietrzeźwych. W ubiegłym półroczu (2016) było ich 429, a w półroczu bieżącym 513. Dotyczyły one konwojów do miejsca zamieszkania, szpitala a także do KMP Włocławek. W bieżącym półroczu odnotowano również bardzo istotny wzrost próśb o pomoc w rozruchu aut. W pierwszym półroczu 2016 było ich 155, a w bieżącym półroczu 350.

  Dość znacząco zmieniła się również restrykcyjność, którą można wyrazić liczbą nałożonych mandatów karnych. W pierwszym półroczu 2016 roku było ich 374, natomiast przez sześć miesięcy roku bieżącego 910. Strażnicy dodają, że zwiększenie restrykcyjności było podyktowane koniecznością zwiększenia skuteczności działań wobec osób permanentnie i notorycznie popełniających wykroczenia, które zaliczają się do najbardziej dokuczliwych społecznie, czyli: zakłócanie spokoju, spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych oraz inne towarzyszące tym wykroczeniom naruszenia prawa.

  Pełne opracowanie jest opublikowane pod adresem: http://www.strazmiejska.um.wlocl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1245&Itemid=1

Informacje

Toaleta to nie śmietnik!

20 lipca 2018, Możliwość komentowania Toaleta to nie śmietnik! została wyłączona

LPP zainwestuje 400 mln złotych w budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim

19 lipca 2018, Możliwość komentowania LPP zainwestuje 400 mln złotych w budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim została wyłączona

Bezpłatne Pogotowie Maturalne 2018 w PWSZ we Włocławku

19 lipca 2018, Możliwość komentowania Bezpłatne Pogotowie Maturalne 2018 w PWSZ we Włocławku została wyłączona

Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych z Włocławka zaśpiewał w Sejmie RP 05.07.2018

18 lipca 2018, Możliwość komentowania Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych z Włocławka zaśpiewał w Sejmie RP 05.07.2018 została wyłączona

52 urodziny ANWILU okazją do podróży w czasie

17 lipca 2018, Możliwość komentowania 52 urodziny ANWILU okazją do podróży w czasie została wyłączona

Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Wiśle

17 lipca 2018, Możliwość komentowania Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Wiśle została wyłączona

Archiwa