NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 29.09.2016

Włocławek, dn. 29 września 2016 r.

  • Ulica Zachodnia do przebudowy Urząd Miasta ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest przebudowa ulicy Zachodniej wraz z budową kolektora deszczowego do rzeki Lubieńki.

    Zamówienie obejmuje rozbudowę ulicy Zachodniej – etap I, budowę/przebudowę infrastruktury towarzyszącej, budowę automatycznie sterowanej przepompowni, a także montaż separatora i osadnika przed wylotem do rzeki Lubieńki.

    Szczegółowy zakres robót budowlanych obejmie m.in. budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej, rozbudowę wlotów skrzyżowań, budowę chodników, budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami deszczowymi i włączenie jej do istniejącego kolektora deszczowego w ulicy Jana Pawła II, zagospodarowanie zielenią. Specyfikacja przetargu wskazuje również budowę sterownej automatycznie przepompowni ścieków, montaż separatora i osadnika przed wylotem do rzeki Lubieńki na istniejącym kolektorze deszczowym zlokalizowanym w ulicy Jana Pawła II.

    Data otwarcia ofert w tym przetargu to 12.10.2016. Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na realizację prac.

  • Dziś we Włocławku rozpoczyna się artystyczny przegląd ruchu seniorów Dziś, tj. 29 września o godz. 10.00 w Centrum Kultury Browar B. startuje 17. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2016”.

    Dziś – 29 września – na scenie Centrum Kultury Browar B. wystąpi 18 uczestników: zespołów, duetów i solistów. Przerwy w prezentacjach planowane są w godzinach: 12.10-12.30 i 13.10-13.20. Występy potrwają od godziny 10.50 do 16.30.

    W dniu 30 września na scenie Centrum Kultury Browar B. wystąpi 24 uczestników. Przerwy w prezentacjach planowane są w godzinach: 14.05-14.20, 15.00-15.30, 16.10-16.25. Występy potrwają od godziny 10.00 do 18.00.

    W sobotę 1 października zaprezentuje się 37 uczestników. Przerwy w prezentacjach planowane są w godzinach: 13.20-13.40, 13.55-14.00, 15.15-15.35, 15.40-15.55. Występy potrwają od godziny 10.00 do 20.00.

    W niedzielę, tj. 2 października o godz. 11.30 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się koncert galowy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień.

    Organizatorem 17. Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2016” jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  • Konferencja w bibliotece Dziś, tj. 29 września o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej 11/13 rozpocznie się konferencja z okazji 100. rocznicy urodzin Jerzego Pietrkiewicza.

    W programie:

    – prezentacja multimedialna – Maria Drzewiecka, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach;

    – Jerzy Pietrkiewicz „Kula magiczna”, fragment poematu – recytacja Kinga Wiśniewska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku;

    – wykład – dr Adam Wróbel, Przewodniczący Sekcji Filologiczno-Artystycznej WTN oraz prof. nzw. Studium Języka Polskiego i Kultury w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.

    Informacja jest opublikowana: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/10/3325/konferencja-z-okazji-100-rocznicy-urodzin-jerzego-pietrkiewicza

  • W ratuszu o profilaktyce nowotworowej Miasto Włocławek w roku 2016 dołączyło do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce i zdecydowały się sfinansować szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego miedzy innymi za rozwój raka szyjki macicy.

    Dziś, tj. 29 września o godz. 17.00 w sali nr 4 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się spotkanie adresowane zwłaszcza do rodziców i opiekunów, bowiem ze szczepień skorzystają dziewczęta z rocznika 2004, będące mieszkankami Włocławka.

    Spotkanie w Urzędzie Miasta poprowadzi ekspert w dziedzinie ginekologii onkologicznej i chirurgii – dr n. med. Anna Bartosińska-Dyc z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

    Szczepienia będą wykonywane przez przychodnie Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. we Włocławku: www.mzoz.pl/poz

  • Dobra wiadomość dla pacjentów włocławskiego szpitala Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, samorządowa wojewódzka spółka celowa, ogłosiła przetarg na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne – informuje Urząd Marszałkowski na portalu kujawsko-pomorskie.pl

    Przetarg dotyczy sprzętu i aparatury medycznej dla obu oddziałów, w tym odcinka leczenia udaru mózgu, sal operacyjnych i obu poradni – chodzi m. in. łóżka, kardiomonitory, stoły operacyjne, mikroskopy operacyjne i ultrasonograf okulistyczny, aparaty do znieczulenia i resuscytacji oraz sprzęt anestetyczny.

    Roboty budowlane w budynku nr 5 właśnie się zakończyły, trwają odbiory końcowe. Łączy koszt modernizacji tej części lecznicy to 16 milionów złotych.

    Inwestycje modernizacyjne w Szpitalu im. Popiełuszki trwają etapami od 2009, dotyczyły m. in. oddziałów urologicznego i kardiologicznego oraz dziecięcego i internistycznego, zakładu rehabilitacji i dostaw wyposażenia. Ostatnie zakupy to meble medyczne i zapewniający placówce niezawodność zasilania elektrycznego agregat prądotwórczy za łącznie blisko pół miliona złotych.

    Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do rozbudowy lecznicy, która oznacza powiększenie kubatury o jedną trzecią, powstanie nowych oddziałów oraz przemyślany rozkład funkcjonalny, a także gruntowaną modernizację istniejących obiektów z dostosowaniem do standardów nowoczesnego lecznictwa. Przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy kompleksu, który powinien powstać do końca roku.

    Informacja jest opublikowana: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/29897-sprzet-dla-wloclawskiego-szpitala

  • Sukces nastoletniej biegaczki VECTRY Cztery tysięczne sekundy zdecydowały o zwycięstwie Klaudii Kazimierskiej w Mistrzostwach Polski Młodzików – informuje Klub VECTRA.

    Zawody z udziałem blisko 800 uczestników z całej Polski odbyły się w dniach 25-26.09 br. w Słubicach. Filigranowa zawodniczka VECTRY w iście sprinterskim tempie pokonała dystans ostatnich 150 metrów. Ambicja i determinacja włocławianki przyniosła złoty medal i znakomity rezultat w biegu na 1000 m- 2:52.84, który jest drugim wynikiem uzyskanym przez 16 latkę w historii Polski.

    Srebrny medal z tym samym rezultatem wywalczyła reprezentantka MKS Polonia Warszawa Zofia Dudek. Brąz przypadł w udziale Weronice Stańczak UKS Jedynka Gostyń.

    Oprócz Klaudii Kazimierskiej w Słubicach debiutowała dwójka reprezentantów VECTRY: Kinga Wasielewska, która wygrała swoją serię  na 200 m pł. – 30.35 i w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 5 miejscu oraz Dawid Gutowski, który zajął 10 pozycję w biegu na dystansie 1000 m- 2:43.52.

  • Zespół Regionalnego Obserwatorium Kultury w „Browarze B.” Kultura jest jednym z obszarów, który skorzystał z dotacji unijnych. Najlepiej widać to na przykładzie nowych budynków instytucji kultury, które zostały dofinansowane właśnie ze środków zewnętrznych. Jak nowo powstała infrastruktura jest wykorzystywana i jak oddziałuje na lokalną społeczność?

 

Odpowiedź m.in na to pytanie będą starali się uzyskać twórcy projektu Związku Miast Polskich i Centrum Badawczego Regionalnego Obserwatorium Kultury Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

W ramach projektu „Nowe lokowanie instytucji publicznych w miejskich ekosystemach kultury w Polsce” w ośmiu różnych instytucjach na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną badania.

 

Jednym z takich ośrodków jest włocławskie Centrum Kultury „Browar B.”. Dla twórców projektu interesujące było to, iż budynek powstał na fundamentach dziewiętnastowiecznego browaru rodziny Bojańczyków i jest elementem programu rewitalizacji części miasta, w której się znajduje oraz że powstał w wyniku połączenia dwóch istniejących dotychczas instytucji.

 

Zespół badawczy przeprowadzi badania terenowe (obserwacja naukowa wraz z dokumentacją fotograficzną), ankiety zarówno z odbiorcami oferty tych instytucji, jak i pracownikami, a także wywiady pogłębione. Elementem uzupełniającym badanie będzie zogniskowany wywiad grupowy, czyli moderowany panel dyskusyjny, który dotyczyć będzie tematu relacji i oddziaływania nowego obiektu instytucji kultury na miasto w różnych jego aspektach.

 

W projekcie biorą udział także: Gdański Teatr Szekspirowski, Filharmonia Gorzowska, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, Muzeum Śląskie w Katowicach, Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, Brama Poznania ICHOT oraz Biblioteka „Stacja Kultura” w Rumii.

 

Więcej na ten temat: http://ckbrowarb.pl/zespol-regionalnego-obserwatorium-kultury-w-browarze-b/