NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 25.11.2014

Włocławek, dn. 25 listopada 2014 r.

  • Uroczyste otwarcie nowego zakładu WIKA Polska we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego Dziś (wtorek, 25 listopada) zaplanowana jest uroczystość otwarcia WIKA Polska SGF przy ulicy Kawka 6 na terenie Włocławskiej Strefy Rozwoju Gospodarczego. Początek o godz. 11.00. W uroczystości weźmie udział prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.

    Przypomnijmy, że oprócz WIKA Polska we Włocławskiej Strefie Rozwoju Gospodarczego interes ulokowała firma ZM AZOFER Dylik & Dylik. Trwają rozmowy z kolejnymi inwestorami Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo-Technologiczny (WSRG PPT) powstała w 2011 roku w ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, za kwotę ponad 33,2 mln złotych. Strefa zajmuje obszar 33,4762 ha. Jest to teren kompleksowo wyposażony w infrastrukturę techniczną (drogi, sieć wodociągową, sieć kanalizacyjną, sanitarną i deszczową, infrastrukturę elektroenergetyczną, sieć teletechniczną i gazową). Grunty są własnością Gminy Miasto Włocławek. Wychodząc naprzeciw inwestorom, jako formy zbycia praw do nieruchomości proponuje się: własność, dzierżawę i leasing. WSRG PPT jest terenem doskonale skomunikowanym: w sąsiedztwie przebiega autostrada A1 oraz droga krajowa nr 91. Aktualnie na terenie Strefy ulokowały się dwie firmy, tj. WIKA Polska sp. z o. o. SGF sp. k. oraz ZM AZOFER Dylik & Dylik sp. j. Firma WIKA Polska sp. z o. o. SGF sp. k. jest uznanym producentem aparatury kontrolno-pomiarowej, natomiast firma ZM AZOFER Dylik & Dylik sp. j. to przedsiębiorstwo świadczące wszechstronne usługi związane z obróbką metali. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi inwestorami zainteresowanymi lokalizacją inwestycji na terenie WSRG PPT. Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo-Technologiczny to teren objęty statusem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu inwestorzy mogą skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego. Ponadto inwestorzy mogą ubiegać się o zwolnienie od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej lub pomocy de minimis. Zaznaczyć należy, iż obecnie trwają prace legislacyjne nad nowym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną, który to akt prawny stanowić będzie podstawę do podjęcia przez Radę Miasta stosownych uchwał.

  • Aleja Kazimierza Wielkiego ma być gotowa w połowie grudnia Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, prace na odcinku drogi 62, czyli alei Kazimierza Wielkiego, są już bardzo zaawansowane. Obecnie drogowcy zakończyli już całkowicie roboty na jednym z odcinków jezdni – od tamy w kierunku centrum miasta.  Pozostał remont drugiej części, w kierunku tamy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wszelkie prace drogowców na alei Kazimierza Wielkiego zostaną zakończone w połowie grudnia. Informacja jest opublikowana pod adresem: http://www.mzdwloclawek.pl/index.php?p=aktualnosc&id=612.
  • Do włocławskich szkół trafi sprzęt komputerowy i multimedialny Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego i multimedialnego dla dwóch włocławskich zespołów szkół jest możliwa dzięki realizacji programu „Włocławek uczy praktycznie!”. O sprzęt komputerowy wzbogacą się: pracownia sieci komputerowych i systemów sieciowych w Zespole Szkół Technicznych oraz pracownia ekonomiczna w Zespole Szkół Ekonomicznych. Zgodnie ze specyfikacją przetargową do pierwszej z tych szkół trafią m.in. monitory LCD, tablica obrotowa, 16 komputerów stacjonarnych, oprogramowanie, zintegrowane pakiety biurowe oraz zestaw narzędzi sieciowo-diagnostyczno-monterskich. Pracownie w „Ekonomiku” wzbogacą się m.in. o 18 komputerów stacjonarnych, monitory LCD, drukarkę laserową, czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, wagi elektroniczne i oprogramowanie. Na oferty ratusz czeka do 2 grudnia, do godz. 8.30, w Biurze Obsługi Mieszkańców na stanowisku ds. obsługi kancelaryjnej Prezydenta Miasta Włocławek, osobiście lub drogą pocztową.

    Komputery i pakiety oprogramowania multimedialnego trafią również do włocławskich szkół dzięki realizacji projektu „Dołączymy do Reichsteina”. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja 110 laptopów i 70 sztuk pakietów biurowych z oprogramowaniem. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 27.11.2014 godzina 11:00, miejsce: Biuro Obsługi Mieszkańców – stanowisko ds. obsługi kancelaryjnej Prezydenta Miasta Włocławek, holl budynku A, Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.

  • Małżeńskie jubileusze Jak informuje Urząd Stanu Cywilnego, w najbliższego piątek (28 listopada) o godz. 13.00 w Sali Ślubów odbędą się jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa: Ireny i Kazimierza Baronowskich, Krystyny i Kazimierza Cieślak oraz Jadwigi i Jana Krusińskich.
  • Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich mieszczący się w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Bechiego 2 zaprasza na bezpłatne spotkanie       informacyjne: „Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2014 r. w godzinach 12:00-15:30. Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Podczas spotkania przedstawione zostaną obszary wsparcia na podstawie Umowy Partnerstwa, podział środków na poszczególne programy operacyjne oraz źródła uzyskania dofinansowania na działalność NGO-sów. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://formularze.mojregion.eu//index.php?sid=81919&lang=pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • „Zdrowie w naszych rękach – interdyscyplinarność nauk o zdrowiu” Wydział Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku, Centrum Kultury „Browar B.”, Sekcja Zdrowia Publicznego Włocławskiego Towarzystwa Naukowego oraz Zakład Pielęgniarstwa Neurologicznego i Neurochirurgicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Collegium Medicum w Bydgoszczy zapraszają 27 listopada do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej pt. „Zdrowie w naszych rękach – interdyscyplinarność nauk o zdrowiu”. Konferencja odbędzie się w Centrum Kultury „Browar B.”. Wśród prelegentów konferencji znajduje się kadra zarządzająca podmiotów leczniczych, przedstawiciele administracji samorządowej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku, kadra naukowo-dydaktyczna uczelni medycznych, pielęgniarki, fizjoterapeuci, a także lekarze. Uczestnicy konferencji zostaną zapoznani z unikalnymi możliwościami prowadzenia treningu chodu z wykorzystaniem egzoszkieletu EKSO GT. Dodatkowym walorem przedsięwzięcia jest możliwość obejrzenia wystaw eksponowanych w Centrum Kultury „Browar B.”. Atrybutem konferencji jest także możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach z uzyskaniem certyfikatu, adresowanych do czynnych zawodowo pielęgniarek i fizjoterapeutów. Przedsięwzięcie jest adresowane do kadry kierowniczej podmiotów leczniczych pielęgniarek, fizjoterapeutów, studentów kierunków fizjoterapia, pielęgniarstwo, przedstawicieli administracji samorządowej oraz wszystkich zainteresowanych osób. Udział w konferencji bezpłatny. Program konferencji i harmonogram warsztatów dostępny jest pod adresem strony: http://wshe.pl/component/content/article/2-strona-glowna/5060-zdrowie-w-naszych-rkach-interdyscyplinarno-nauk-o-zdrowiu-27112014r.
  • „Ortolandia, czyli baśń o siedmiu błędach ortograficznych” Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza we Włocławku oraz Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku zapraszają na przedstawienie autorstwa Krystyny Ziółkowskiej „Ortolandia, czyli baśń o siedmiu błędach ortograficznych”, które odbędzie się 28 listopada o godzinie 11:00 w Sali Kameralnej MBP przy ul. Warszawskiej 11/13. Przedstawienie odbędzie się w ramach realizacji Programu Biblioteki Narodowej Priorytet 2 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” 2014. Wstęp wolny!
  • II Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku, które obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny, łagodzi nastroje, łączy pokolenia i przysparza miłości. Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia była i jest budowa szopek. Zwyczaj ten sięga XIII wieku, a bożonarodzeniowa szopka w sposób szczególny wpisała się w świąteczny klimat i stała się częścią kultury wszystkich narodów świata. Kontynuując tradycję budowania szopek bożonarodzeniowych, Klub „Zazamcze” zaprasza reprezentacje szkół oraz rodziny z Włocławka do udziału w II Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie samemu, z nauczycielem i przyjaciółmi lub wspólnie z rodziną przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Na autorów najpiękniejszych i najciekawszych szopek czekają atrakcyjne nagrody. Wystawa szopek odbędzie się w okresie świątecznym w Centrum Kultury „Browar B.” ul. Łęgska 28 oraz w Centrum Handlowym Wzorcownia. Więcej informacji w regulaminie dostępnym na stronie: http://ckbrowarb.pl/ii-konkurs-na-najpiekniejsza-szopke-bozonarodzeniowa/ lub pod nr tel. Klubu „Zazamcze”: 54 232 25 66.
  • „Jednominutówki” – pokaz najlepszych prac W piątek, tj. 28 listopada o godzinie 17:00 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na pokaz 45 najlepszych filmów 2014 r. 9. Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych. Od 2005 roku Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją festiwalu The One Minutes, koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie. Festiwal ma formułę otwartą. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani możliwościami eksperymentowania z obrazem filmowym. Jedyną zasadą jest przesłanie filmu trwającego dokładnie 60 sekund. W ramach 9. Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych kolejny raz filmowcy, profesjonaliści i amatorzy, mieli okazję spróbować swoich sił w krótkiej formie filmowej i zmierzyć się z ograniczeniem jakim jest czas trwania filmu – 1 MINUTA. Główne kryterium konkursu to pomysłowość, każdy ma szansę zdobyć główną nagrodę, niezależnie od technicznych umiejętności. Co roku stawiamy przede wszystkim na kreatywność. 1 minuta to pozornie zaledwie krótkie mgnienie, filmy jednominutowe z poprzednich edycji festiwalu zadziwiają jednak różnorodnością przedstawianych historii, użytych technik i dostarczają ciekawych wizualnych wrażeń. Zamknięcie artystycznej wizji w 1 minucie wymaga dyscypliny i przemyślanej koncepcji, to wyzwanie! Co roku jury i publiczność zaskakiwana jest niespodziewanymi zakończeniami, zabawnymi puentami czy tez nowatorskimi metodami wykonania filmu. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło – 160 zgłoszeń. Jury w składzie: Krzysztof Kornacki, Julia Kolberger i Błażej Hrapkowicz wybrało 45 najlepszych filmów i form jednominutowych, które biorą udział w tournee festiwalowym po Polsce (listopad-grudzień 2014). Festiwal organizuje Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku. Pokaz w Galerii o godzinie 17:00. Czas trwania prezentacji ok. 50 minut. Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona.