NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 17.07.2018

Włocławek, dn. 17 lipca 2018 r.

  • Rewitalizacja Włocławka dziś na sesji. Radni będą głosować ważny dokument Dziś o godzinie 15.45 w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8 rozpoczną się obrady XLVI sesji Rady Miasta Włocławek. Pod głosowanie radnych zostanie przedłożony m.in. projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028”.

    Projekty uchwał sesyjnych są opublikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/projekty-uchwal-pod-obrady-xlvi-sesji-rady-miasta-wloclawek/

  • Gminny Program Rewitalizacji to około 90 projektów i prawie 235 milionów złotych! Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR) to dokument o kluczowym znaczeniu nie tylko dla ścisłego centrum miasta. Pozytywne zmiany w Śródmieściu będą miały istotny wpływ na rozwój całego Włocławka.

    Przedsięwzięcia i projekty zostały podzielone w Gminnym Programie Rewitalizacji na 4 cele strategiczne odpowiadające następującym sferom: społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej i środowiskowej oraz technicznej. Daje to łącznie 64 przedsięwzięcia, w tym 92 projekty  na kwotę: 234 984 549 zł.

    Dzięki m.in. modernizacjom, dotacjom do remontów oraz wsparciu dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych zdecydowanie poprawi się standard techniczny śródmiejskich budynków. Pojawią się parklety, opracowana zostanie strategia transportowa, będzie więcej zieleni, wzrośnie bezpieczeństwo, uczniowie skorzystają ze stypendiów artystycznych, na konkretne wsparcie będą mogli liczyć także przedsiębiorcy ze Śródmieścia, których usługi będą wspólnie promowane.

    O Programie Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 pisaliśmy tutaj:   http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/9238/gminny-program-rewitalizacji-10-lat-okolo-90-projektow-prawie-235-milionow-zlotych

  • Do 27 lipca ratusz przyjmuje oferty na prowadzenie Kawiarni Obywatelskiej Trwa procedura naboru zgłoszeń do otwartego konkursu ofert, którego przedmiotem konkursu jest prowadzenie kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9.

    Zadanie realizowane jest w związku z wdrażaniem projektu ,,Śródmieście na drodze do zmian -opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka”, współfinasowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 -2020.

    Warto przypomnieć, że od początku funkcjonowania Kawiarenka Obywatelska cieszy się zainteresowaniem włocławian. Co miesiąc przy 3 Maja 9 pojawia się kilkaset osób. Od stu, dwustu mieszkańców po uruchomieniu kawiarenki do nawet ponad dziewięciuset w marcu tego roku. W 2017 roku „Cafe Śródmieście” odwiedziło prawie 4500 osób. Tegoroczne statystyki z pewnością będą wyższe, bo do końca maja kawiarenkę odwiedziło prawie 3500 mieszkańców.

    Więcej informacji na: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/

  • Autobusy nr 2, 16A i 21 chwilowo kursują inną trasą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że z uwagi na roboty prowadzone przy usuwaniu awarii sieci kanalizacyjnej na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Węglowej, uległy zmianie trasy linii 2, 16A i 21 prowadzące w kierunku ul. Węglowej.

    Przystanek Kaliska/Dojazdowa (obok „Biedronki”) został na czas robót  przeniesiony na ul. Wiejską (Wiejska/Żeromskiego).

    Chwilowe zmiany funkcjonują od 16 lipca i mają potrwać ok. 4 dni.

    Komunikat jest opublikowany: http://www.mpk.com.pl/?id=2&news=965

  • Konkurs na projekt pomnika Stanisława Zagajewskiego Wyjątkowy konkurs, którego efektem ma być projekt pomnika upamiętniającego włocławskiego – a zarazem światowej sławy artystę Stanisława Zagajewskiego, realizuje Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.

    Konkurs adresowany jest do młodzieży licealnej i studenckiej, i to właśnie pomysły młodych są przedmiotem tego szczególnego, artystycznego współzawodnictwa.

    Projekt może być przedstawiony w różnych technikach, np. za pomocą: makiety, grafiki komputerowej, szkiców technicznych lub/i artystycznych, rzeźby, filmu i innych środków wyrazu. Technika realizacji pomnika jest dowolna, jednak musi zostać opisana lub dokładnie pokazana idea, forma, technologia oraz wymiary dzieła.

    Termin nadsyłania prac mija 15 października br.

    Informacja oraz regulamin konkursu są dostępne na: http://ckbrowarb.pl/konkurs-na-projekt-pomnika-upamietniajacego-wloclawskiego-artyste-stanislawa-zagajewskiego/

  • Największa rowerowa rywalizacja w toku, włocławianie też mają swój udział Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. Dołączyć może każdy, kręcąc kilometry z ulubioną, bezpłatną aplikacją mobilną. Wskazując miasto, dla którego jeździ się na rowerze, można wesprzeć je w ogólnopolskim rankingu.

    Włocławek, za pośrednictwem „kręcących kilometry” rowerzystów, też bierze udział w kampanii. Obecnie nasze miasto jest na 20 miejscu w rankingu.

    Kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie” potrwa do końca września. Będą jej towarzyszyć wydarzenia technologiczne Allegro Tech Days, z pokazami i możliwością testowania najnowszych gadżetów technologicznych i bezpłatnymi warsztatami dla dzieci z programowania. A nagrodami dla miast, za najwięcej wykręconych kilometrów, będą klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. Z kolei uczestnicy, biorąc udział w comiesięcznych wyzwaniach, mają szanse wygrać cenne nagrody.

    Więcej o kampanii na stronie: https://kreckilometry.pl/

  • Centrum Organizacji Pozarządowych wskazuje, gdzie znaleźć informacje o grantach dla NGO Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu publikuje linki do źródeł, w których można znaleźć wiadomości o dotacjach i konkursach.

    Tematyczne serwisy mogą okazać się ważnym wsparciem m.in. dla organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, organizacji studenckich, bibliotek, szkół czy świetlic.

    Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/07/gdzie-mozna-znalezc-informacje-o-grantach-dla-ngo/

  • Uczniowie skorzystają. Ruszyła realizacja trzech marszałkowskich projektów Nawet 500 złotych miesięcznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskich programów stypendialnych. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów, zaś generatory wniosków zostaną uruchomione we wrześniu.

    O programach: „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Humaniści na start!” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” można przeczytać w serwisie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32882-marszalkowskie-stypendia-dla-uczniow