Opublikowano: pt, Lut 17th, 2017

Wiadomości z magistratu 17.02.2017

Włocławek, dn. 17 lutego 2017 r.

 • Będzie nowe wyposażenie dla szpitala we Włocławku! Jeszcze w tym miesiącu zostaną podpisane umowy na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne. Dostawców wyłania w przetargu samorządowa wojewódzka spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne – informuje Urząd Marszałkowski w serwisie kujawsko-pomorskie.pl

  Przetarg dotyczy sprzętu i aparatury medycznej dla obu oddziałów, w tym odcinka leczenia udaru mózgu, sal operacyjnych i obu poradni – chodzi m. in. łóżka, kardiomonitory, stoły operacyjne, mikroskopy operacyjne i ultrasonograf okulistyczny, aparaty do znieczulenia i resuscytacji oraz sprzęt anestetyczny. Roboty budowlane w budynku nr 5 zakończyły się jesienią ubiegłego roku. Łączy koszt modernizacji tej części lecznicy to 16 milionów złotych.

  Procedury przetargowe obecnie trwają, dotyczą kompleksowego wyposażenia – to 51 pakietów wyposażeniowych. KPIM zakłada podpisanie umów jeszcze w lutym. Termin wykonania dostaw wynosi 60-80 dni.

  Informacja jest opublikowana: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30450-nowe-wyposazenie-dla-szpitala-we-wloclawku

 • Bonusy dla rodzin Łącznie 3177 osób, w tym 1112 dorosłych i 2065 dzieci, korzysta z Włocławskiej Karty Dużej Rodziny.

  Na liście podmiotów oferujących zniżki i ulgi w ramach Włocławskiej Karty Dużej Rodziny jest 25 miejsc. Warto przypomnieć, że bonusy oferują między innymi instytucje miejskie:

  – przedszkola publiczne – 75% zniżki na każde dziecko korzystające z usług przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek,

  – Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej – 7% rabatu na świadczenia z zakresu rentgenodiagnostyki, badań USG, zabiegów fizjoterapeutycznych, szczepień ochronnych,

  – Centrum Kultury Browar B. – 15% zniżki na bilety wstępu na imprezy, koncerty, wernisaże, itp., których organizatorem jest Centrum Kultury „Browar B.”, odbywające się od poniedziałku do niedzieli dla całych rodzin.

  – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – 10% zniżki od ceny za usługi świadczone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku na zlecenie klienta. Upust stosuje się do usług związanych z przyłączaniem do sieci, eksploatacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, usług związanych z obsługą infrastruktury oraz badań laboratoryjnych. Upust nie ma zastosowania do cen taryfowych w ramach zbiorowego doprowadzenia wody i zbiorowego odprowadzania ścieków.

  – Teatr Impresaryjny – ulgowe bilety dla dorosłych posiadaczy Karty Dużej Rodziny na odpłatne imprezy o charakterze kulturalnym organizowane przez Teatr Impresaryjny, odbywające się w budynku Teatru przy ul. Wojska Polskiego 13 oraz poza tym obiektem, a także na spektakle przygotowywane przez zespoły teatralne działające przy Teatrze Impresaryjnym, tj. Teatr Ludzi Upartych, Teatr SKENE, jak i spektakli sprowadzanych z zewnątrz.

  – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – 70% zniżki na bilety okresowe dla dzieci posiadające Kartę Dużej Rodziny.

  – Miejski Zespół Żłobków – 50% zniżki od obowiązującej opłaty za pobyt dziecka w Miejskim Zespole Żłobków we Włocławku.

  – Ośrodek Sportu i Rekreacji w/g cennika: http://www.archiwum.bip.um.wlocl.pl/pliki/uch_65_2015.pdf

  – Galeria Sztuki Współczesnej – zniżka ceny biletu wstępu na wystawy – dla osób posiadających Włocławską KDR cena biletu – 1 zł, 15% rabatu na wstęp na warsztaty twórcze i wydarzenia odpłatne.

  Można też skorzystać ze zniżek w miejskiej jadłodajni czy restauracji „Ratuszowa”.

  Pełna lista zniżek i ulg: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/73/131/znizki-i-ulgi-w-ramach-wloclawskiej-karty-duzej-rodziny

 • Dotacje na sport przyznane Prezydent Miasta przyznał dotacje klubom sportowym. Na zadania z zakresu kultury fizycznej przeznaczony został w sumie niemal 1 250 000 zł

  Milion złotych na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 250 tysięcy złotych na dodatkowe zadania z zakresu kultury fizycznej otrzymają w tym roku włocławskie kluby sportowe i stowarzyszenia. To dwukrotnie więcej niż organizacje te otrzymywały jeszcze trzy lata temu.

  Cieszymy się, że już teraz możemy klubom zakomunikować te dobre wiadomości dotyczące wysokości przyznanych dotacji, bo jak pamiętamy w roku ubiegłym o tej porze konkurs był dopiero ogłaszany. To dodatkowe dwa miesiące, kiedy kluby mogą wspierać swoją działalność środkami miejskimi – mówi zastępca prezydenta, Barbara Moraczewska.

  Kwoty dotacji dla poszczególnych klubów są zróżnicowane i zależą przede wszystkim od ilości punktów zdobywanych w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, a także liczby trenujących w danym klubie. Najwięcej środków na prowadzenie zajęć otrzyma Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej (121 269 zł), które jest liderem klasyfikacji włocławskich klubów pod względem osiąganych wyników. W ścisłej czołówce najlepiej dotowanych klubów znalazły się także: Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra (97 960 zł), Klub Sportowy Lider (80 646 zł), Włocławski Klub Bokserski Start (62 191 zł) i Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie (61 019 zł)..

  Dzięki wsparciu finansowemu przyznanemu przez Prezydenta Miasta odbędzie się także kilkadziesiąt imprez sportowych. Wśród nich IV Półmaraton Włocławski (dotowany rekordową kwotą 35 000 zł), zawody sportowo-lotnicze Aeroklubu Włocławskiego, Bieg Kujawiaka, Miting Lekkoatletyczny, Olimpiada Hefajstosa dla osób niepełnosprawnych, czy regaty żeglarskie.

  Za te środki włocławskie dzieci będą mogły trenować na lepszym sprzęcie, wyjeżdżać na zawody i obozy sportowe, a także otrzymywać nagrody i medale za wyniki. Zachęcam każdego rodzica, żeby sprawdził ofertę klubów działających w naszym mieście, a na pewno zajdzie zajęcia atrakcyjne dla swojego dziecka – mówi dyrektor Biura Sportu i Turystyki, Łukasz Pszczółkowski.

  Z pełną treścią Zarządzenia Prezydenta Miasta można się zapoznać: http://www.bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-272017-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-14-lutego-2017-r-w-sprawie-wyboru-i-ogloszenia-najkorzystniejszej-oferty-zlozonej-w-otwartym-konkursie-ofert-nr-1-na-realizacje-zadania-pu/

 • Pralnia samoobsługowa i punkt krawiecki w ZAZ Przypominamy, że od dnia 8 lutego w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Łęgskiej 20 działa pralnia samoobsługowa oraz punkt krawiecki. Dział samoobsługowy oraz punkt krawiecki są otwarte w godz. 9:00 – 15:00.

  Na miejscu czekają profesjonalnie przygotowani pracownicy, którzy pomogą w obsłudze maszyn pralniczych oraz przyjęciu rzeczy do przeróbek krawieckich.

  Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku jest pierwszym na terenie Miasta Gminy Włocławek oraz ósmym w regionie Kujawsko – Pomorskim „przedsiębiorstwem społecznym” rehabilitującym zawodowo oraz społecznie osoby niepełnosprawnych ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (u których stwierdzono autyzm, chorobę psychiczną lub upośledzenie umysłowe). Zakład został utworzony jako samorządowy zakład budżetowy Uchwałą nr X/71/2015 Rady Miasta Włocławek z dnia 31 sierpnia 2015r, a statut Zakładu Aktywności Zawodowej uzyskał decyzją Wojewody Kujawsko – Pomorskiego.

  Działania Zakładu skupiają się na umożliwieniu osobom niepełnosprawnym podjęcia pracy oraz przygotowaniu ich do w pełni samodzielnego, aktywnego funkcjonowania w otaczającym społeczeństwie, z zastrzeżeniem iż proces rehabilitacji musi być dostosowany na miarę ich indywidualnych potrzeb. Wszystko to jest możliwe dzięki działalności ekonomicznej prowadzonej przez ZAZ, który korzysta z rynkowych mechanizmów do realizacji celów społecznych.

  Szczegółowe informacje: http://www.zaz.wloclawek.pl/

 • Poznaj region z przewodnikiem, Włocławek w akcji Urząd Marszałkowski zaprasza do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 25 i 26 lutego. W programie zaplanowano między innymi spacery, prelekcje oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy są prowadzone na rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl.

  Z oferty będzie można skorzystać w 23 miejscowościach, w akcji uczestniczy również Włocławek. W sobotę 25 lutego w godz. 10.00 – 12.00 Informacja Turystyczna zorganizuje zwiedzanie Miejskiego Spacerowego Szlaku Obiektów Zabytkowych, a w godz. 12.00 – 13.00 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprosi na „Spotkanie z Kustoszem”.

  Pełna informacja o akcji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń są dostępna na: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30428-poznaj-region-z-przewodnikiem-3

 • Warsztaty Taniego Latania Jak zwiedzić cały świat i nie wydać na to majątku? Jak samodzielnie zorganizować sobie wakacje życia? Centrum Kultury Browar B. informuje, że czwarte spotkanie z cyklu „W 80 minut dookoła świata” poświęcone będzie praktycznej nauce organizowania tanich podróży na własną rękę.

  Te warsztaty to pierwszy stopień wtajemniczenia łowców tanich lotów. Uczestnicy poznają narzędzia wyszukiwania tanich biletów; dowiedzą się, czym jest self-connecting, jak na własną rękę dobierać loty przesiadkowe i które lotniska w Europie wybierać jako punkty przesiadkowe, a także jak samodzielnie złożyć w całość wycieczkę dookoła świata.

  Zajęcia poprowadzi Filip Maciągowski, który na swoim koncie ma odwiedzonych 80 krajów na pięciu kontynentach. Jest współautorem książki „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania.”, w której możemy przeczytać rozdział „Po słonecznych stronach Ameryki” – jego relację z podróży do USA i Meksyku.

  Termin warsztatów: 18.02.2017 w godz. 11.00-.15.00 lub do wyboru 19.02.2017 w godz. 11.00-15.00.

  Informacja jest opublikowana: http://ckbrowarb.pl/warsztaty-taniego-latania/

 • We Włocławku zagra Luxtorpeda Królowie mocnych brzmień wracają do Włocławka z nowym materiałem – „MyWasWyNas”! Koncert odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B.

  W 2010 roku „Autystyczny”- pierwszy singiel promujący debiutancką płytę Luxtorpedy szturmem zdobył listy przebojów, a inne utwory grupy powtórzyły jego sukces.

  Obecny, czwarty album w dorobku zespołu zawiera 11 kompozycji, bardzo różnorodnych jednak wyjątkowo spasowanych w jedną spójną rockową całość. Tematyka i teksty to wiwisekcja człowieczeństwa, szczera, przejmująca, momentami dowcipna i lekka.

  Więcej o koncercie: http://ckbrowarb.pl/luxtorpeda-w-browarze-b/

Jamróz - Rowery” height=

Comments are closed.

MartinezFilm

Archiwa