NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 16.07.2018

Włocławek, dn. 16 lipca 2018 r.

  • Ratusz pyta włocławian o zdanie w kwestii reklam i obiektów małej architektury Urząd Miasta Włocławek udostępnił ankietę dotyczącą reklam i obiektów małej architektury w przestrzeni miejskiej. To jeden z elementów realizacji uchwały Nr XXXVIII/5/2018 Rady Miasta Włocławek z dnia 6 lutego 2018r. w sprawie wyznaczenia kierunków działań w zakresie ochrony krajobrazu miejskiego.

    Ankieta jest dostępna na domenie http://ankieta-estetyka.wloclawek.eu/

    Celem sondażu w formie ankiety jest poznanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie reklam i małej architektury, co może w konsekwencji skutkować podjęciem działań w zakresie stworzenia standardów reklam i małej architektury na terenie miasta Włocławek.

    Ankieta w formie on-line będzie aktywna do dnia 15 września 2018r.

  • Włocławek otrzyma dofinansowanie projektu edukacyjnego W dniu 13 lipca 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu została podpisana umowa o dofinansowanie Projektu „Bez słów – wspieramy komunikację osób niemówiących w OSI Włocławek” Nr RPKP.10.02.02-04-0039/17 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 10 Innowacyjna edukacja Działania 10.2 Kształcenie ogólne i zawodowe Poddziałania 10.2.2 Kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

    W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl szkoleń dla nauczycieli pracujących z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wymagających zindywidualizowanego podejścia i stosowania metod alternatywnej komunikacji. W szkoleniach udział wezmą również rodzice/opiekunowie dzieci wymagających korzystania z alternatywnych metod komunikacji.

    Do każdej metody, z której nauczyciele i rodzice zostaną przeszkoleni planuje się zakup niezbędnego do terapii sprzętu oraz pomocy, oprogramowania. Uzupełnieniem wsparcia będzie wizyta studyjna w Ośrodku Edukacji Edu Spinaker w Grudziądzu, podczas której nastąpi sprawdzenie kompetencji alternatywnych metod komunikacji nabytych podczas szkoleń realizowanych w ramach projektu.

    Szkolenia pomogą podnieść kompetencje nauczycielom i rodzicom/opiekunom, w tym obszarze, a przez ich dalszą pracę z uczniami wyrównać szanse edukacyjne uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a w przyszłości przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu poprzez wyposażenie w dostępne alternatywne formy komunikacyjne oraz wzmocnienie ich zdolności do przyszłego zatrudnienia.

    Celem podejmowanych działań jest przygotowanie uczniów mających zaburzenia w komunikacji werbalnej, ale również ich najbliższego środowiska, tak aby mogli oni samodzielnie funkcjonować w przyszłości w społeczeństwie oraz wzmocnienie ich zdolności do zatrudnienia. Realizacja projektu będzie szansą na funkcjonowanie dzieci z trudnościami w komunikacji bez konieczności obecności opiekunów jako przekaźników komunikatów.

  • Przypominamy o możliwości składania propozycji i uwag do przyszłorocznego programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi W związku z przystąpieniem do opracowania projektu „Rocznego Programu współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019”, organizacje pozarządowe zainteresowane współpracą z samorządem i realizacją zadań publicznych, mogą zgłaszać propozycje i uwagi do programu.

    Punktem odniesienia do ewentualnych propozycji i uwag może być Roczny Program współpracy Gminy Miasto Włocławek z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018”

    Termin składania propozycji upływa 20 sierpnia br.

    Pełna informacja na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2018/07/przypominamy-o-mozliwosci-skladania-propozycji-i-uwag-do-rocznego-programu-wspolpracy-gminy-miasto-wloclawek-z-organizacjami-pozarzadowymi-na-rok-2019%e2%80%b3/

  • Jutro, na sesji w Starej Remizie, radni będą głosować program rewitalizacji Włocławka 17 lipca o godzinie 15.45 w zabytkowej Sali Zebrań Klubu „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8 rozpoczną się obrady XLVI sesji Rady Miasta Włocławek. Pod głosowanie radnych zostanie przedłożony m.in. projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028”.

    Dziś i jutro w ratuszu odbędą się przedsesyjne posiedzenia Komisji Rady Miasta. Informacje o posiedzeniach są dostępne na stronie: http://www.bip.um.wlocl.pl/

    Projekty uchwał sesyjnych są opublikowane pod adresem: http://www.bip.um.wlocl.pl/projekty-uchwal-pod-obrady-xlvi-sesji-rady-miasta-wloclawek/

  • Dyżur zastępcy Prezydenta Włocławka w Kawiarence Obywatelskiej Dziś o godz. 14.00 w Kawiarence Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 rozpocznie się dyżur Barbary Moraczewskiej – I zastępcy prezydenta Włocławka ds. edukacji i spraw społecznych.

    Dyżur potrwa godzinę.

  • Na Orliku… wakacje z przygodą Od 16 do 20 lipca na Orliku przy Zespole Szkół Elektrycznych odbędzie się cykl imprez pod nazwą „Świat z przygodą na sportowo w ELEKTRYKU” w ramach projektu WAKACJE Z PRZYGODĄ – FUNDACJI ANWIL DLA WŁOCŁAWKA.

    UKS ELEKTRYK wraz z animatorami, przygotowali cykl imprez i zabaw sportowo – edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, w kategorii dziewczynek i chłopcy. Rozgrywki będą miały charakter podróży przez kontynenty, służąc poznawaniu innych kultur.

    Dla uczestników organizatorzy przygotowali: grę w mini piłkę nożną 3×3 lub 4×4 – rozgrywki dla grupy wiekowej 6 – 14 lat z podziałem na kategorie, dodatkowo rozgrywki – piłka nożna „Euro”, „karne, wolne, sam na sam”, piłka plażowa, turniej w badmintona – każdy z każdym, turniej w piłkarzyki, quizy wiedzy.

    Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.pl/pl/wydarzenie/2/9282/wakacje-z-przygoda

  • Włocławskie złote ósemki kobiet Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie opublikowało w swoim serwisie internetowym intersujący artykuł na temat klubowych tradycji wioślarstwa kobiecego. Można się z niego dowiedzieć, że pierwszy kobiecy medal na Mistrzostwach Polski WTW zdobyło w 1933 roku. Wtedy to Olga Teodorowicz zdobyła srebrny medal w skiffach. Na następny krążek przyszło czekać 54 lata, kiedy to dwójka bez sterniczki juniorek w składzie, Agnieszka Nowak i Elżbieta Aronowska, zdobyła złoty medal (1987 r.).

    Zbudowanie kobiecej ósemki nastąpiło 9 lat później, kiedy to ósemka juniorek młodszych zdobyła w 1996 roku srebrny medal. Następnie, w 1997 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie zdobyło pierwszy złoty medal w ósemce juniorek, która płynęła w składzie: Barbara Gwizdalska, Magdalena Grzesiuk, Ewelina Kołodziej, Agnieszka Całkiewicz, Sławomira Krzemińska, Agnieszka Alińska, Dorota Kwiatkowska, Katarzyna Koźmińska sterniczka Agnieszka Muszyńska.

    Trenerem pierwszej złotej ósemki kobiet był Jerzy Mikołajewski.

    Pełną wersję artykułu można przeczytać na stronie: http://www.wtwwloclawek.com.pl/505-wloclawskie-zlote-osemki-kobiet.html

  • Najbliższy weekend powitamy letnią potańcówką na dziedzińcu Browaru B. Potańcówki to wspólne zabawy dla całych rodzin. Pod gołym niebem kapele ludowe przygrywać będą do tańca skoczne, ludowe utwory, natomiast członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, ubrani w stroje ludowe i historyczne będą zachęcać do wspólnej zabawy.

    Pierwsza potańcówka odbyła się 22 czerwca w Parku im. H. Sienkiewicza i poprzedzała widowisko taneczne związane z Nocą Świętojańską organizowaną przez Zespół Kujawy. W piątek 20 lipca o godz. 18.00 potańcówka odbędzie się na dziedzińcu Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28.

    Letnie potańcówki prowadzi Marcin Majewski.

    Pełna informacja na ten temat: http://ckbrowarb.pl/letnie-potancowki/