Opublikowano: czw, Mar 16th, 2017

Wiadomości z magistratu 16.03.2017

Włocławek, dn. 16 marca 2017 r.

 • Kto zajmie się zielenią we Włocławku? Dziś otwarcie ofert przetargowych Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe, którego przedmiotem jest utrzymanie przez najbliższych 12 miesięcy terenów zieleni we Włocławku, z podziałem na 5 zadań (tj. 5 rejonów).

  Zgodnie ze specyfikacją, do obowiązków wykonawców będzie należało szereg czynności, w tym m.in.: koszenie, grabienie, przycinanie, podlewanie, zasilanie nawozami, odchwaszczanie, czyli wszystko to, co jest niezbędne do zdrowego i ładnego wzrostu roślin.

  Wykonawcy zadbają również o konserwację ławek, koszy na śmieci, zbiorą nieczystości z trawników, zajmą się zamiataniem alejek, chodników i placów, a także usuwaniem przerostów. Oczywiście wykaz niezbędnych prac jest znacznie bardziej szczegółowy, określony w zapisach specyfikacji przetargowej.

  Otwarcie ofert w tym przetargu nastąpi dziś, tj. 16 marca 2017.

 • Psy ze schroniska mają nowy pawilon Dziś, tj. 16 marca o godz. 11.00 w Schronisko dla Zwierząt przy ul. Przemysłowej 16 nastąpi otwarcie nowego pawilonu dla psów.

  Przypomnijmy: pawilon dla psów został wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Wykonawcą zadania, wyłonionym przez miasto w przetargu, był Zakład Handlowo Usługowy Krzysztof Sadzikowski, za cenę brutto 530 000, 00 zł. Nowy pawilon składa się z 30 boksów, każdy boks połączony jest z wybiegiem.

  Obecnie w schronisku przebywają 92 psy, 17 kotów i 1 skunks domowy.

 • Wywieszona lista przydziału mieszkań socjalnych Wydział Gospodarki Komunalnej informuje, że wywieszona jest lista przydziału mieszkań socjalnych po rozpatrzeniu odwołań.

  Listy  dostępne są na tablicy ogłoszeń w budynkach  Urzędu Miasta przy  Zielonym Rynku 11/13  oraz ul. 3 Maja 22.

 • Pomieszczenia budynku MOPR do adaptacji Urząd Miasta ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest adaptacja pomieszczeń budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Ogniowej 8/10.

  Pomieszczenia na poszczególnych kondygnacjach będą przeznaczone m.in. na pokoje biurowe, salę obsługi klientów, salę konferencyjną czy pomieszczenia porządkowe i techniczne.

  Data otwarcia ofert w tym przetargu to 23.03.2017. Zgodnie ze specyfikacją, roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczeń miałyby zakończyć się w listopadzie tego roku.

 • W Zespole Szkół Elektrycznych zbudują marsjańskiego łazika W ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”, Zespół Szkół Elektrycznych realizuje projekt pn. „Energia alternatywna – teraźniejszość i przyszłość praktycznego wykorzystywania w szkole”. Jednym z zadań jest zaprojektowanie i wykonanie mobilnego robota, który dodatkowo spełniał będzie wymogi regulaminu konkursu European Rover Challenge.

  Uczniowie włocławskiego Elektryka, wraz z opiekunem Jarosławem Dąbrowskim, planują zrealizować własne koncepcje napędu robota oraz sterowania nim; w planach jest także transmisja obrazu i dźwięku oraz wykorzystanie alternatywnego zasilania układu i doładowywania akumulatorów za pomocą ogniw fotowoltaicznych.

  W realizacji koncepcji projektu zakłada się, że platforma robo tyczna będzie stanowiła również lądowisko dla quadrocoptera realizowanego w ramach innego projektu.

  W związku z projektem, szkoła jest otwarta na szeroką współpracę. Wszyscy, którzy chcą w jakikolwiek sposób wspomóc zamierzenia projektu proszeni się o kontakt pod adresem zsel@zsel.edu.pl

 • Forum w obronie samorządności Dziś, tj. 16 marca w Warszawie odbędzie się Forum Samorządowe, które ma zmobilizować środowisko samorządowe do przeciwstawienia się niekorzystnym zmianom ustrojowym.

  Podczas Forum odbędzie się otwarta debata w obronie konstytucyjnych zasad samorządności, zostaną omówione propozycje i inicjatywy, a także dalsze działania lokalne i regionalne.

  Organizatorami Forum Samorządowego są Ogólnopolskie korporacje samorządowe, wchodzące w skład Strony Samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, oraz Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

  Więcej informacji na temat Forum Samorządowego na www.miasta.pl

 • Włocławski Maraton MTB, gratka dla kolarzy W kwietniu odbędzie się 2. Włocławski Maraton MTB Skoda Challenge, ruszyła już rejestracja zawodników.

  Celem zawodów jest upowszechnianie kolarstwa górskiego jako aktywnej formy wypoczynku oraz promocja Włocławka i jego okolic jako wspaniałego terenu do uprawiania tego rodzaju aktywności ruchowej.

  Rywalizacja sportowa przebiegać będzie w lasach Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego na trzech wyznaczonych trasach: junior – 8 km – wiek startujących jest tu ograniczony do przedziału 8 – 15 lat (2009 – 2002), mini – 25 km – na tym dystansie mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat i wszyscy starsi amatorzy (nie ma górnego limitu wieku), mega – 50 km – etap raczej dla zaprawionych, regularnie jeżdżących kolarzy amatorów.

  Imprezę organizują: Zespół Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku oraz Włocławskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB Team.

  Więcej informacji o zawodach na stronie www.facebook.com/Wloclawek.MTB

  Strona rejestracji zawodników: http://zapisy.sts-timing.pl/127/

Jamróz - Rowery” height=

Comments are closed.

MartinezFilm

Archiwa