Opublikowano: nie, Lip 16th, 2017

Wiadomości z magistratu 14.07.2017

Włocławek, dn. 14 lipca 2017 r.

 • Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu w Michelinie Od najbliższego poniedziałku, tj. od dnia 17 lipca, na czas realizacji przebudowy ulic Sokolej, Parkowej, Sarniej oraz Sasankowej, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w tym rejonie miasta. Planowany termin zakończenia prac to 11.09.2017r.
 • W niedzielę bulwary zamienią się w „Piracką Przystań” W niedzielę, 16 lipca od godz.15.00 na włocławskich bulwarach będzie można spotkać piratów i żeglarzy spod czarnej bandery z Wesołym Rogerem – zapowiadają organizatorzy imprezy.

  „Będzie szczerzyć zęby trupia czaszka, błysną pirackie rapiery i sztylety, zabrzęczą złote monety….”. A wszystko to i wiele więcej zaplanowano w ramach tegorocznego, wakacyjnego cyklu „Letni Bulwar”. Dzieci (oraz dorośli) poszukają z Piratem Jimem ukrytej skrzyni ze skarbami, nauczą się od żeglarzy trudnych słów np. sztormreling, baksztag, bombramsreja … Na uczestników imprezy czekać będą konkursy, turniej szermierki, ćwiczenia z linami, gra w ”pirackie kości”, spotkania z morskimi potworami, galeria sławnych piratów i ich dzieje. Będzie też można spróbować swoich sił w wiosłowaniu i narysować własny żaglowiec.

  16 lipca 2017 o godz. 15.00 na nadwiślańskie bulwary zapraszają: Centrum Kultury „Browar B.”, Stowarzyszenie Yacht Club Anwil oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy.

  Więcej na ten temat:  http://ckbrowarb.pl/ahoj-mlodzi-zeglarze/

 • Spacerek z przewodnikiem Ośrodek Sportu i Rekreacji Włocławek zaprasza na spotkanie w ramach wakacyjnych Spacerków z Przewodnikiem. Zbiórka uczestników w sobotę 15 lipca o godz. 10:00 przy siedzibie Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 11/13.

  Swoją ofertę i zasady funkcjonowania przybliży Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku, który jest pierwszym na terenie Miasta Gminy Włocławek „przedsiębiorstwem społecznym” rehabilitującym zawodowo oraz społecznie osoby z niepełnosprawnością.

  Udział w spacerku jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zapisu.

 • Centrum Organizacji Pozarządowych przypomina o zasadach organizowania wypoczynku Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przypomina, że organizacja pozarządowa może być organizatorem obozu lub kolonii, ale pamiętać należy, że kwestie związane z organizacją obozów i kolonii reguluje przede wszystkim ustawa o systemie oświaty, a bardziej szczegółowo rozporządzenie ministra edukacji narodowej w sprawie wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

  Od połowy 2016 r. – czyli już drugi okres wakacyjny – obowiązują nowe zasady organizowania i nadzorowania wypoczynku dzieci i młodzieży.

  Jednym z podstawowych obowiązków organizatorów obozów lub kolonii (tzw. organizatorów wypoczynku), w tym również organizacji pozarządowych, jest rejestracja wypoczynku w bazie prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rejestracja daje m.in.: rodzicom – możliwość sprawdzenia, gdzie i pod czyją opiekę wysyłają swoje pociechy, ułatwia pracę służbom zaangażowanym w nadzorowanie wypoczynku i kontrolę organizatorów.

  Aktualne informacje o tej i innych regulacjach mogą mieć znaczenie dla organizacji pozarządowych.

  Więcej na ten temat: http://cop.wloclawek.pl/2017/07/czy-organizujecie-obozy-i-kolonie-zobaczcie-jakie-macie-obowiazki/

 • Mini Konwent Japonia Oczami Fana 2017 Grupa Woutsu OTAKU zaprasza do Centrum Kultury Browar B. na dwudniowe spotkanie z kulturą Japonii. Dwudniowy Mini Konwent Japonia Oczami Fana 2017 odbędzie się w terminie 15- 16 lipca.

  Organizatorzy zaplanowali między innymi: pokazy gier w strefie Game Room, turniej Tekken, kiermasz mang, kurs japońskiego rysunku i filmu, pokazy walk. Będzie okazja do spróbowania słodkich specjałów japońskiej kuchni. Organizatorzy przygotowali także panele dyskusyjne na tematy związane z kinem azjatyckim, specyfiką kultury japońskiej, anime.

  Impreza odbędzie się w ramach projektu „Sala 6. Prób.” Wstęp wolny.

  Pełna informacja na ten temat: http://ckbrowarb.pl/mini-konwent-japonia-oczami-fana-2017/

 • Wystawa w Browarze B. W sobotę 15 lipca o godz. 17.00 w Centrum Kultury Browar B. nastąpi wernisaż wystawy pt. „Repetycje dotykowe” Joanny Apanowicz.

  Artystka mieszka w Łodzi. Pracuje zawodowo w obszarze grafiki projektowej i wzornictwa. Zajmuje się pracą twórczą w obszarach ceramiki i książki artystycznej oraz prowadzi w Łodzi autorską pracownię.

  „Repetycje dotykowe” to tytułowa seria prac reliefowych bazujących na technikach ceramicznych i fusingowych, dodatkowo łącząca elementy silikonowe oraz bibułę japońską.

  Wystawa w Browarze B. czynna będzie do 27 sierpnia 2017 r.

  Więcej na ten temat: http://ckbrowarb.pl/repetycje-dotykowe-joanny-apanowicz/

 • Rycerze, armaty, wozy bojowe… Weekend upłynie pod znakiem atrakcji historycznych W sobotę 15 lipca w godz. od 14.00 do 20.00 na terenach zielonych przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbędzie się III Włocławski Piknik Historyczny, organizowany przez Stowarzyszenie PATROL Włocławka przy wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

  Wśród atrakcji Pikniku znajdą się m.in.: trzy bitwy rekonstruktorskie, walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Zobaczymy m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

  Natomiast w niedzielę 16 lipca w godz. od 12.00 do 17.00 również na terenach zielonych przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim odbędzie się III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będzie można zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, a ich obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczne, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

  Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny.

 • Zagrają na pływającej scenie W niedzielę 16 lipca o godz. 18.00 rozpocznie się kolejny koncert na scenie na Wiśle. Wystąpi 42. Grupa Reaktywacja, która prezentuje publiczności utwory własne oraz covery legendarnych rockowych wykonawców, takich jak Hendrix, Deep Purple i Free.
 • Niedziela z kustoszem Dnia 16 lipca o godz. 12:00 w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej rozpocznie się „Niedziela z kustoszem”. Będzie to spotkanie na wystawie czasowej „Z gliny stworzone”, wypożyczonej ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

  Dla zwiedzających będzie to jedyna okazja obejrzenia ekspozycji i jednocześnie posłuchania prelekcji Barbary Glinkowskiej z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu o historii produkcji ceramiki od czasów najdawniejszych po współczesne, o typowych  formach i różnorodnej dekoracji znanej dziś na całym świecie, cenionej przez koneserów i miłośników piękna kamionki. Niedziela z kustoszem będzie okazją do zadawania pytań i dyskusji z pracownikami muzeów w Bolesławcu i we Włocławku, które mają w zbiorach znaczące i bogate kolekcje ceramiki.

  Więcej na ten temat: http://muzeum.wloclawek.pl/niedziela-z-kustoszem-2/

Jamróz - Rowery” height=

Comments are closed.

MartinezFilm

Archiwa