Opublikowano: wt, Mar 13th, 2018

Wiadomości z magistratu 13.03.2018

Włocławek, dn. 13 marca 2018 r.

 • Włocławek w akcji „Godzina dla ziemi” 24 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła na symboliczną godzinę, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety.

  W Polsce, w tym roku, akcja odbędzie się pod hasłem: „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej.

  Włocławek, jak co roku, również przyłączy się do akcji i na godzinę zostanie wygaszona iluminacja mostu im. Marszałka Rydza-Śmigłego.

  Więcej na temat akcji: http://karpaty.wwf.pl/kto-zgasi-swiatlo/

 • Będą dotacje dla mikro, małych i średnich firm Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiły konkurs w ramach działania 3.2.1 POIR „Badania na rynek”, w ramach którego wyasygnowana jest kwota 500 mln zł.

  Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnich przedsiębiorcom (MŚP) realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami.

  Nabór wniosków rozpocznie się 20 marca i będzie trwał do 5 grudnia br. Wnioski przyjmowane będą w rundach – pierwsza runda potrwa do 9 maja br.

  Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.

  Regulamin konkursu oraz warunki wsparcia dostępne są pod adresem: http://poir.parp.gov.pl/miasta-srednie-2018/dokumentacja-do-poddzialania-3-2-1-badania-na-rynek-i-nabor-2018-miasta-srednie

 • Projekt „Rodzina w Centrum” – w świetlicach środowiskowych rozpoczęły się warsztaty „Moje emocje” Każdy z warsztatowych cykli składać się będzie z sześciu dwugodzinnych spotkań, podczas których dzieci pod czujnym okiem trenera socjoterapeuty poznawać będą świat emocji oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

  Uczestnikami warsztatów są wychowankowie świetlic: „Zachęta”, „Zacisze”, „Zorza” i „Zefir”.

  Więcej na ten temat: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1851

 • W Browarze B. – Teatr Nasz: „Dopóki sił” Dziś o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. rozpocznie się widowisko teatralno-muzyczne inspirowane życiem i twórczością Edwarda Stachury.

  Twórcy spektaklu pt. „Dopóki sił” oparli scenariusz na prawdziwych wspomnieniach osób mieszkających do dziś w Aleksandrowie Kujawskim i okolicach, które znały Edwarda Stachurę od momentu, kiedy po powrocie z Francji osiedlił się wraz z rodziną w tamtym rejonie. Widowisko przybliża sylwetkę poety skupiając się przede wszystkim na jego niezwykłej wrażliwości i specyficznym sposobie percepcji rzeczywistości.

  Scenariusz i reżyseria: Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, aranżacje muzyczne: Paweł Modrzejewski. Wystąpią aktorzy teatru NASZ.

  Informacja o wydarzeniu: http://ckbrowarb.pl/teatr-nasz-dopoki-sil/

 • Inwentaryzacja w bibliotecznej filii W dniach od 19 do 23 marca w Filii nr 1 przy ul. Grodzkiej 2F będzie prowadzona inwentaryzacja.

  W związku z tym biblioteka będzie nieczynna.

  Informacja na ten temat: http://www.biblioteka.wloclawek.pl/

 • LMK w Programie Partnerskim British Council III LO im. M. Konopnickiej we Włocławku przystąpiło do  współpracy z British Council  w ramach Programu Partnerskiego dla Szkół i Instytucji – Addvantage. Oznacza to, że uczniowie LMK mogą przygotowywać się i przystępować do międzynarodowych egzaminów Cambridge English.

  Egzaminy i testy pozwalają zdającym rozwijać swoją wiedzę i umiejętności oraz umożliwiają pozyskanie kwalifikacji przydatnych w trakcie ubiegania się o miejsce na zagranicznych uczelniach, a także na rynku pracy w Polsce i za granicą.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.lmkwloclawek.pl/aktualnosci-lmk/213-2014/236-rok-2017-2018/marzec-2018/868-program-partnerski-british-council.html

 • „Wyprodukowali” telefon i przeszli do finału 5 marca na Uniwersytecie Gdańskim odbyły się półfinały konkursu „Młody Lean Lider”. Drużyna z Zespołu Szkół Elektrycznych wygrywając rozgrywki półfinałowe, zapewniła sobie miejsce w finale.

  Projekt rozpoczął się w październiku 2017 roku. Pierwszy etap polegał na wyprodukowaniu „telefonu klasy Commando”. Zadaniem grupy było zaprojektowanie telefonu według wytycznych oraz wyprodukowanie go w jak największej ilości. Grupa musiała udokumentować swoją prace filmem bądź pokazem slajdów, w którym zaprezentowane miały być przebieg i wyniki gry. Zespół z Włocławka zdecydował się na produkcje filmową i zakwalifikował się do półfinałów z 2 miejsca spośród 73 drużyn z całej Polski.

  W rozgrywkach półfinałowych zadaniem grup było zrealizowanie całego procesu zamówienia, zaczynając od klienta poprzez obsługę klienta, fabrykę i magazyn po fakturowanie oraz realizacje przelewu. Grupa C++ z Włocławka okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce i pokonując 19 innych szkół.

  Finał konkursu odbędzie się 28 maja.

  Pełna informacja na ten temat:  http://www.zsel.edu.pl/wiadomosci/php_2017_2018/lean_awans.php

 • Wycieczka plus lekcja w parkach krajobrazowych, również w Gostynińsko-Włocławskim Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych.

  Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Szansę na „zielone lekcje” ma młodzież ze wszystkich podstawówek w regionie, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć oraz wyżywienie.

  Rekrutacja została otwarta i trwać będzie do wyczerpania miejsc wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej i formularza zgłoszeniowego.

  Szczegółowe informacje na ten temat: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32188-wycieczka-plus-lekcja-zapraszamy-podstawowki

 • W kwietniu odbędzie się policyjna akcja znakowania rowerów Komenda Miejska Policji we Włocławku od kilku już lat w ramach realizacji zadań z zakresu prewencji kryminalnej znakuje rowery.

  Po tegorocznym sezonie zimowym najbliższe znakowanie rowerów odbędzie się 10 kwietnia.

  Rejestrowanie roweru trwa kilkanaście minut. W tym celu należy przyjść do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25. Trzeba też mieć przy sobie dokument tożsamości i dokument potwierdzający własność roweru.

  Znakowanie w jednostce policji odbywa się w godz. 12.00 – 16.00. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść wraz z opiekunem. Znakowanie roweru jest bezpłatne.

  Wszelkie pytania dotyczące oznakowania roweru można uzyskać w Wydziale Prewencji tel. 54 414 -53-59.

  Pełna informacja na ten temat: http://www.wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/porady/znako/639,ZNAKOWANIE-ROWEROW.html

Archiwa