NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Wiadomości z magistratu 13.02.2017

Włocławek, dn. 13 lutego 2017 r.

  • Dyżur w Kawiarni Obywatelskiej Dziś, tj. 13 lutego w godz. od 13.00 do 15.00 w kawiarni obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 będzie dyżurował – Pracownik Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych.

    Plan najbliższych dyżurów w kawiarni obywatelskiej “Śródmieście Cafe” jest dostępny na: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/pl/blog/wpis/47

  • Włocławek przygotowuje się do międzynarodowego turnieju, dziś losowanie grup W dniach 9-12 marca miłośnicy sportu będą kibicować uczestnikom XI Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Lider Karpol Cup 2017.

    Dziś, tj. 13 lutego o godz. 13.00 w siedzibie OSiR nastąpi losowanie grup.

    Jak informują organizatorzy, w turnieju wezmą udział 24 drużyny, w tym 4 zagraniczne – rozgrywki dla rocznika 2001.

    Patronat nad turniejem sprawują: Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, Urząd Marszałkowski, Prezes PZPN, Prezes KPZPN.

  • Prezydent Marek Wojtkowski spotka się z mieszkańcami Jutro, tj. we wtorek 14 lutego spotkanie z mieszkańcami w kawiarni obywatelskiej przy 3 Maja 9 odbędzie Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Prezydent będzie dyżurował od godziny 11.00.

    Po południu tego samego dnia, z mieszkańcami w “Śródmieście Cafe” spotka się zastępca prezydenta ds. edukacji i spraw społecznych, Barbara Moraczewska. Na ten dyżur zapraszamy w godzinach 15.30 – 17.00.

    Mimo że konsultacje społeczne zakończyły się, dyżury w kawiarni obywatelskiej będą trwały nadal.

    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

    Informacja o jutrzejszych spotkaniach jest opublikowana: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/pl/blog/wpis/50

  • Program „Rodzina w Centrum” – MOPR zaprasza na warsztaty doradztwa zawodowego W dniu 27.02.2017r. w ramach programu „Rodzina w Centrum” odbędzie się kolejny 1-dniowy warsztat z zakresu doradztwa zawodowego dla osób przebywających i opuszczających pieczę zastępczą, zatytułowany: „Ja – przyszły pracownik”.

    Uczestnicy będą mogli zdobyć nową wiedzę i umiejętności z obszaru takich kompetencji społecznych jak asertywność, komunikacja interpersonalna i autoprezentacja. Jednym z elementów warsztatów będzie także analiza umiejętności, zainteresowań i predyspozycji zawodowych w kontekście planowania swojej ścieżki zawodowej.

    Udział w warsztacie jest bezpłatny. Rekrutacja jest otwarta.

    Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt telefoniczny – 54 413 50 95 wew. 63 lub osobisty w Centrum Wsparcia Rodziny w MOPR Włocławek ul. Żytnia 58, pokój nr 20.

    Informacja o warsztatach: http://mopr.wloclawek.pl/?cid=1494

  • Jutro polecamy Walentynki przy Wzorcowni! W dniu 14 lutego o godz. 14.00 na placu przy Centrum Handlowym Wzorcownia rozpocznie się impreza pod hasłem: „Włocławek zatrzymany miłością”.

    Będą słodkie upominki, a także gorąca kawa i herbata. Uczestnicy festynu zostaną obdarowani balonami w kształcie serca, a na tle specjalnego baneru będą mogli zrobić sobie walentynkowe zdjęcie.

    W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy, a do wygrania są fantastyczne nagrody: weekendowy pobyt w Osadzie Popowo, weekendowy pobyt w ośrodku agroturystycznym Pod Zachrypniętym Kogutem, kolacje w Restauracji Aleksander, Restauracji Pasja Cafe, Restauracji Ratuszowa; wejściówki na lodowisko i na imprezy w Centrum Kultury „Browar B.”, bony na zakupy we Wzorcowni.

    Serdecznie zapraszamy w godz. 14.00-18.00!

  • Miejskie dotacje na zabytki – te obiekty skorzystały w ostatnich latach W latach 2015-2016 z miejskiej dotacji skorzystały 3 podmioty w łącznej kwocie 600 000 zł.

    Parafia Katedralna p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny otrzymała wsparcie na remont krypt kościoła.

    Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Włocławskiej skorzystało z dotacji na remont – konserwację elewacji od strony dziedzińca: budynku frontowego oraz części elewacji budynku skrzydła południowego.

    W Klasztorze Franciszkanów OFM we Włocławku dotacja z budżetu miasta pomogła w przywróceniu pierwotnej kolorystyki elewacji kościoła i klasztoru OO. Reformatów.

    Kwota zaplanowana do rozdysponowania w 2017 roku wynosi 300 000 zł. Nabór wniosków ruszył w dniu 8 grudnia i potrwa do dnia 15 lutego 2017 roku.

    Przypominamy, że o dotacje mogą ubiegać się podmioty posiadające tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków wynikający m.in. z prawa własności, użytkowania wieczystego czy trwałego zarządu. Wnioskodawcy mogą składać wnioski w wysokości do 100% nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku.

    Formularz wniosku dostępny jest na stronie: http://www.bip.um.wlocl.pl/ogloszenie-prezydenta-miasta-wloclawek-w-zwiazku-z-realizacja-uchwaly-nr-xvii312016-rady-miasta-wloclawek-z-dnia-21-marca-2016-r-w-sprawie-zasad-udzielania-dotacji-na-prace-konserwatorskie-restaur/

    Dodatkowe informacje na ten temat można też uzyskać w Urzędzie Miasta Włocławek w Wydziale Urbanistyki i Architektury przy Zielonym Rynku 11/13 w pokoju 408 (IV piętro) lub pod nr tel. 54 414 43 35.

    O szczegółach procedury naboru wniosków i przekazywania dotacji pisaliśmy tutaj: http://www.wloclawek.pl/pl/artykul/76/4318/dotacje-na-zabytki-trwa-nabor-wnioskow-przypominamy-najwazniejsze-elementy-procedury

  • Kontrola nieruchomości pod katem przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej Jednym z zadań tworzącego się obecnie „Eko-patrolu” w Straży Miejskiej jest kontrola nieruchomości pod kątem ich przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

    W ubiegłym (2016) roku „ekologiczni” strażnicy otrzymali do skontrolowania około 12 tysięcy posesji. Do tej pory we współpracy z miejskimi wodociągami weryfikacji poddanych zostało 5300 nieruchomości, przede wszystkim z osiedli Michelin i Południe. W wyniku kontroli wobec 102 właścicieli i użytkowników zastosowano pouczenia, ale również skierowano 15 wniosków do sądu o ukaranie. Strażnicy ujawnili również kilkanaście nieruchomości, które były przyłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej, lecz nie zostały formalnie zgłoszone do MPWIK w celu zawarcia umowy.

    Do skontrolowania pozostały osiedla Zazamcze, Śródmieście, Kazimierza Wielkiego i Zawiśle.

  • Polska ma swojego reprezentanta w konkursie Europejskie Drzewo Roku Dąb Józef rosnący w Wiśniowej w województwie podkarpackim reprezentuje Polskę w konkursie Europejskie Drzewo Roku.

    Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na ciekawe stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W konkursie Europejskie Drzewo Roku, w odróżnieniu od innych konkursów, decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi. Celem jest pokazanie drzew, które stały się integralną częścią społeczności.

    Dąb szypułkowy o imieniu Józef posiada niezwykłą, 650-letnią historię, która jest ściśle związana z miejscem, w którym rośnie. To właśnie urok okolicy skłonił rodzinę Mycielskich do kupna dworu, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.

    Głosowanie na kandydatów do tytułu Europejskie Drzewo Roku trwa do 28 lutego 2017 r. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Ceremonii Rozdania Nagród 21 marca 2017 w Brukseli, podczas której zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

    Szczegóły konkursu: http://www.treeoftheyear.org/ETY-2/Uvod.aspx?lang=pl-PL

  • Poznaj region z przewodnikiem, Włocławek w akcji Urząd Marszałkowski zaprasza do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 25 i 26 lutego. W programie zaplanowano między innymi spacery, prelekcje oraz zwiedzanie wystaw i muzeów. Zapisy są prowadzone na rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl.

    Z oferty będzie można skorzystać w 23 miejscowościach, w akcji uczestniczy również Włocławek. W sobotę 25 lutego w godz. 10.00 – 12.00 Informacja Turystyczna zorganizuje zwiedzanie Miejskiego Spacerowego Szlaku Obiektów Zabytkowych, a w godz. 12.00 – 13.00 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprosi na „Spotkanie z Kustoszem”.

    Pełna informacja o akcji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń są dostępna na: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/30428-poznaj-region-z-przewodnikiem-3