Opublikowano: nie, Lip 9th, 2017

Wernisaż wystawy pt. „repetycje dotykowe” Joanny Apanowicz

15 lipca 2017 r. o godz.17.00 Galeria Sztuki „Suszarnia” zaprasza na wernisaż wystawy pt. „repetycje dotykowe” Joanny Apanowicz.

Joanna Apanowicz ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki, ze specjalizacją grafika projektowa. Obroniła doktorat na macierzystej uczelni w dyscyplinie sztuk pięknych na temat książki artystycznej pt. „Liber non scriptum – książka nienapisana”. Artystka mieszka w Łodzi. Pracuje zawodowo w obszarze grafiki projektowej i wzornictwa. Zajmuje się pracą twórczą w obszarach ceramiki i książki artystycznej oraz prowadzi w Łodzi autorską pracownię ceramicus. Bierze czynny udział w życiu artystycznym, prezentując swoje prace na wystawach i konkursach w kraju i za granicą. Wykłada na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz współpracuje z Warszawską Szkołą Fotografii i Grafiki Projektowej.

„Repetycje dotykowe” to tytułowa seria prac reliefowych bazujących na technikach ceramicznych i fusingowych, dodatkowo łącząca elementy silikonowe oraz bibułę japońską. Autorka dąży do zrealizowania nadrzędnej idei – redefinicji roli dotyku w odbiorze sztuki, zmysłu deprecjonowanego w naszej epoce, niewątpliwe zorientowanej okulocentrycznie. Intermedialność kolekcji, polegająca nie tylko na łączeniu różnych technologii, ale też na poszerzaniu konwencjonalnej drogi odbioru, łamie zastane dogmaty.

Wernisaż godz.17.00 – wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do 27 sierpnia 2017 r.
Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK „Browar B.”
Zwiedzanie : wt.- pt. godz. 11.00 – 18.00
sobota i niedziela : 14.00 – 18.00 (wstęp wolny)

CK „Browar B.”

Archiwa