Opublikowano: wt, Wrz 11th, 2012

W Teatrze – nowy sezon dla dzieci…

Pomimo remontu budynku włocławskiego Teatru, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego, korzystając z zaprzyjaźnionych sal na terenie naszego miasta, zainauguruje nowy sezon teatralny, 2012/2013, dla dzieci… Będą to przedstawienia dla milusińskich w ramach cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem corocznego cyklu „Niedzielnych Spektakli Familijnych„…

Tym razem do Włocławka ze swoim najnowszym przedstawieniem zawita znany i lubiany, łódzki Teatr Lalki i Aktora „Psikus”.
„Psikus” to Teatr, którego założycielami byli zapaleńcy tej formy Melpomeny: Grażyna Ciechowska i Tomasz Pietrasik, i który z radością i zapałem zajmuje się twórczością przede wszystkim dla dzieci; dla nich pisze, dla nich reżyseruje, dla nich występuje wspierany gromadką młodych zdolnych ludzi… Najnowsze przedstawienie tego Teatru to przezabawna, autorska wersja „Nowych szat króla” duńskiego bajkopisarza H.Ch.Andersena.

Dwaj psotni wędrowcy – Tomek i Romek – trafiają do śmiesznego państwa, gdzie rządzi Król Elegant i wszystko jest podporządkowane znalezieniu najpiękniejszego na świecie stroju królewskiego „…jakiego nikt nie ma na świecie…”. Chłopcy obiecują utkać tkaninę, którą zobaczy tylko człowiek mądry i uszyć z niej królewską szatę. Oczywiście tkaniny nie widać, szaty nie ma, a król ukazuje się ludowi w śmiesznych pantalonach.
Dopiero dziecko stojące w tłumie uświadamia gapiom, że”…Król wyszedł w majtkach!…” Działania sceniczne ilustrują piosenki śpiewane na bazie klasycznej, dworskiej muzyki (menuet, gawot) i lekka wersja instrumentalna przystępna dla dzieci, które mogą we fragmentach poznać twórczość Boccheriniego czy Mozarta. A morał przedstawienia podkreśla finałowa piosenka, z której przytaczamy cytat:
„…Kto wystrojonemu przyjrzał się Królowi
widział, że jedynie go bielizna zdobi…”,
„…Dzisiaj dwór się wstydzi, łgał, że szatę widzi…,
„…Płynie stąd nauka: jeśli ktoś oszuka, kiedy zauważysz, głośno krzycz !…”.
(opracowanie tekstu – Piotr Gutowski)

„BAJKA O KRÓLU ELEGANCIE”
wg „Nowych szat króla” H.Ch.Andersena
28 października 2012 r. godz. 11.00
sala: „Pałacu Bursztynowego”, ul. Okrężna 21

reżyseria : Tomasz Pietrasik
scenografia i wykonanie lalek : Grażyna Ciechowska
grają : JULIA ŚWIĄDER , TOMASZ PIETRASIK

Bilety: Kasa Teatru , ul. P.O.W. 13 (I pietro, nad „Żabką”)
czynna w dni powszednie w godz. 10.00 – 18.00
Zamówienia i rezerwacja telefoniczna: 54 231 47 60 , 54 231 47 61

Jamróz - Rowery” height=

Comments are closed.

MartinezFilm

Archiwa