Opublikowano: czw, Sty 25th, 2018

Święto Szkoły w Baczyńskim

22 stycznia 2018 r. był szczególnym dniem dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 4 im. K. K. Baczyńskiego. Świętowała ona 97 rocznicę urodzin utalentowanego poety pokolenia Kolumbów, pokolenia porażonych śmiercią, którzy jak „kamienie na szaniec” rzucali swoje młode życie w wir walki i ginęli za Ojczyznę. Baczyńskiego uważano za następcę Słowackiego. Byłby nim zapewne, gdyby nie śmierć w powstaniu warszawskim.

Młodzież miała okazję posłuchać programu poetycko- muzycznego, na który złożyły się utwory naszego patrona oraz muzyka klasyczna. Obejrzała również prezentację multimedialną, ukazującą w ciekawy, oryginalny sposób wybrane wątki z biografii poety. Następnie uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach, odpowiadali na pytania dotyczące powstania warszawskiego, dopasowywali wiersze do tytułów. Mieli okazję wykazać się znajomością biografii twórcy, uczestniczyli w quizie muzycznym „Co nam w pamięci gra”, odpowiadali na pytania związane z hymnem szkoły. Utalentowana młodzież tworzyła portret poety. Jej prace zaowocowały ciekawymi wizerunkami artysty.

Zimowy, styczniowy dzień dostarczył wielu przeżyć uczniom i nauczycielom. Był on okazją do uświadomienia sobie prawdy, że poezja wielkiego poety jest ciągle aktualna, a piękne słowa zawarte w wierszu „Źródło” -Bo kochać to znaczy tworzyć”, mogą być mottem przewodnim w życiu młodych ludzi; natomiast ich twórca wzorem do naśladowania.

Zespół Szkół nr 4 we Włocławku
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Wernisaż wystawy „Mój Stanisław”
MartinezFilm

Archiwa