Opublikowano: pon, Lut 13th, 2017

Święto nauki w Długoszu

Podczas minionych ferii w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza przy ul. Łęgskiej 26 przez osiem dni trwało „Święto nauki w Długoszu”. Był to projekt zorganizowany dla uczniów włocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”, popularyzującego nauki ścisłe: chemię, matematykę, fizykę i informatykę.

Poznając m.in. zasady gier logicznych, różne triki matematyczne przydatne przy szybkim liczeniu w pamięci i rozwiązując niesamowite zagadki matematyczne uczniowie przekonali się, że matematykę można polubić. W części doświadczalnej strzelali do celu piłeczką tenisową z działa pneumatycznego na sprężone powietrze, by później przeanalizować od strony fizycznej zachodzące procesy.

W pracowni informatycznej gimnazjaliści zdobywali umiejętności programistyczne tworząc m.in. własne gry oraz konstruowali proste układy elektroniczne z oprogramowaniem wykorzystując zestawy Arduino. Następnie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, korzystając z tabletów z systemem Android, tworzyła aplikacje mobilne.

W pracowni chemicznej odbywały się warsztaty z wykładem i pokazami. Uczestnicy wykonywali  ciekawe, efektowne i użyteczne doświadczenia chemiczne. Poznali metody pracy profesjonalnych chemików analityków oraz dokonywali stosownych obliczeń chemicznych.

Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Podczas zajęć nieodzowne były tablice interaktywne, które znajdują się w każdej szkolnej sali.

Dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka i środkom własnym szkoły zostały zakupione nagrody, materiały i potrzebny podczas zajęć sprzęt do pracowni chemicznej i informatycznej.

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa