Opublikowano: śr, Maj 10th, 2017

Policyjne działania „Trzeźwy kierujący” na włocławskich drogach

Kolejne działania w ramach akcji „Trzeźwy kierujący“ za nami. Włocławscy policjanci przeprowadzili kilkaset sprawdzeń osób kierujących pod kątem stanu ich trzeźwości. Na szczęście mundurowi nie odnotowali, aby któryś z kierowców siadł za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

W poniedziałek (08.05) włocławscy policjanci po raz kolejny sprawdzali trzeźwość kierowców w ramach działań „Trzeźwy kierujący“. Mundurowi dokonali 753 kontroli stanu trzeźwości. Efekt tych działań był zadowalający – funkcjonariusze nie odnotowali żadnego przypadku jazdy na tzw. podwójnym gazie. W 5 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdów. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy i wystawili mandat karny kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Sprawca tego wykroczenia, 25-letni kierowca, w miejscowości Krzywa Góra, nie bacząc na ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 115 km/h.

Policjanci przypominają, że wszelkie łamanie przepisów ruchu drogowego będzie surowo karane. Kierowcy, którzy pomimo licznych apeli, zdecydują się na jazdę po pijanemu, czy też w inny sposób naruszą przepisy drogowe, muszą liczyć się z konsekwencjami swych czynów.

KMP Włocławek

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa