Opublikowano: nie, Lip 16th, 2017

Pilot Szybowcowy Aeroklubu Włocławskiego Międzynarodowym Szybowcowym Mistrzem Czech 2017 w Klasie Otwartej

W sobotę 8 lipca w miejscowości Pribram zakończyły się Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Czech, będące jednocześnie sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tym samym miejscu za rok.

Zawody rozgrywane były w trzech klasach: Club, 15-metrowej i Otwartej,  z czego tą ostatnią z dużą przewagą wygrał Łukasz Wójcik kutnianin, członek i reprezentant Aeroklubu Włocławskiego latający na szybowcu afrykańskim JS-1C. Piloci ścigali się w siedmiu konkurencjach, pokonując nie tylko przeciwników ale i trudne warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru, burz i opadów deszczu. Teren zmagań obejmował obszar południowo-zachodnich Czech, na południe od Pragi, tereny przygraniczne Austrii i Niemiec.

Łukasz Wójcik tymi zawodami przygotowywał się nie tylko do przyszłorocznych zawodów ale i rozpoczynających się w następnym tygodniu Mistrzostw Polski w klasie Otwartej oraz sierpniowych Mistrzostw Europy.

„Ziemia czeska okazała się dla mnie bardzo gościnna. Wygrałem trzy spośród siedmiu konkurencji, prowadząc i zwyciężając zdecydowanie w mojej klasie. To ważne, gdyż już za chwilę startował będę w najważniejszych dla mnie zawodach w tym sezonie. Forma jest i to mnie bardzo cieszy. Warto podkreślić, że sukces ten nie był by możliwy, gdyby nie wparcie kutnowskiej firmy Polfarmex, Urzędu Miasta Kutno i Kliniki Kolasiński oraz partnerów Agencji Curcuma i WW Reklama.” – podsumował Łukasz Wójcik.

Aeroklub Włocławski

 

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa