Opublikowano: pon, Lis 14th, 2016

Ognisko patriotyczne

Dzień 11 listopada, tak ważny dla naszej ojczyzny, świętowany ze szczególnym sentymentem przez miliony Polaków, nie mógł pozostać zapomniany oczywiście i u nas. Polska w tym dniu odzyskała wymarzoną niepodległość po 123 latach wielkiej niewoli, dlatego zebraliśmy się razem by cieszyć się już wolną Polską i prosić Boga o opiekę nad tą naszą polską ziemią.

W parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Płockiej wszystko zaczęło się od celebracji uroczystej Mszy św. w intencji ukochanej Ojczyzny. Duch patriotyzmu dawał się we znaki nawet zmysłom, m.in. dzięki biało-czerwonym dekoracjom i flagom. Następnie wystąpił zespół ze Szkoły Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Modzerowie, przedstawiając nam w piękny sposób, montaż słowno-muzyczny. Jednak najbardziej integralną częścią, mimo wszystko, było wspólne ognisko patriotyczne. To przy nim przebywaliśmy najbliżej siebie, dzieląc się nawzajem wiedzą i zarażając jedni drugich miłością do naszego kraju. Pomimo zimna, i bardzo ponurej pogody, wszyscy chętnie włączali się w śpiewanie pieśni patriotycznych i ludowych oraz w rozpamiętywanie naszej burzliwej historii. Ze smakiem zajadając pieczone kiełbaski i rozgrzewając się pysznym żurkiem, starsi opowiadali młodszym wiele ciekawych i pouczających przygód ze swojego życia, jak i z odległych czasów ich dziadów.

Rodzinna atmosfera jaka się wytworzyła, dzięki występowi, i przede wszystkim dzięki możliwości wspólnej integracji przy ognisku, zaowocowała wielką radością w sercach. Szczególnie również dzięki postaci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, wielkiego męczennika za wolną Polskę, którego sanktuarium prowadzimy przy włocławskiej Tamie, nadał temu spotkaniu jeszcze głębszy, patriotyczny wymiar.

Tekst Br. Nowicjusz Patryk
Foto Brat Stanisław

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa