Opublikowano: sob, Lut 10th, 2018

Z tysiącami uczniów rozmawiali o bezpiecznych feriach policjanci i WOPR-owcy

Około trzy i pół tysiąca – taka jest liczba uczniów, których w ciągu minionych kilku tygodni odwiedzili policyjni wodniacy i ratownicy WOPR-u. Spotkania miały na celu szerzenie zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wielkimi krokami ferii zimowych.

Dzisiaj (09.02.18) ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, które wkrótce rozpoczną się w naszym województwie. Dlatego też już od kilku tygodni policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą, aby przekazać im rady dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
Cykl spotkań odbyli m.in. funkcjonariusze ogniwa wodnego, którzy wspólnie z ratownikami WOPR odwiedzali przedszkola i szkoły w mieście i powiecie włocławskim.
Mundurowi przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne z uwagi na niebezpieczeństwo załamania się lodu i radzili, aby ślizgać się na specjalne wyznaczonych do tego celu lodowiskach. Przypominali też, że do zjeżdżania na sankach najbezpieczniejsze będą górki oddalone od ulicy i akwenów. Policjanci i ratownicy podzielili się również swoją wiedzą z zakresu udzielania pomocy osobie, która wpadła do przerębla.
Tego typu profilaktyczne spotkania przed feriami trwały przez kilka ostatnich tygodni. Dzięki nim policyjni wodniacy i WOPR-owcy dotarli do około trzech i pół tysiąca uczniów i przekazali im niezbędne informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku.
Wierzymy, że dzieci i młodzież wyposażeni w tę wiedzę będą umieli podczas ferii unikać zagrożeń i w pełni cieszyć się urokami zimy.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Archiwa