Opublikowano: pon, Lut 26th, 2018

Nocny pościg ulicami Włocławka z finałem w policyjnej celi

Kierowca volkswagena nie tylko nie zatrzymał się do kontroli drogowej ale też podczas ucieczki niemal potrącił na ulicy policjanta. Funkcjonariusz strzelił z broni służbowej w opony pojazdu. Dzięki zdecydowanym działaniom mundurowych, szaleńczy rajd zakończył się w policyjnej celi, gdzie trafili trzej mężczyźni z auta, wszyscy byli nietrzeźwi. W sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

Wszystko zaczęło się dzisiejszej nocy (26.02.18) na ulicy Robotniczej od próby zatrzymania do kontroli drogowej volkswagena, który miał niesprawne oświetlenie.
Kierowca jednak nie zamierzał się zatrzymać, wręcz przeciwnie zaczął uciekać przed mundurowymi ulicami Włocławka. Pędził nie bacząc na czerwone światła, ani na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania.
Ścigając volkswagena, załoga radiowozu przekazała informacje o uciekającym pojeździe do pozostałych policjantów, którzy zorganizowali blokadę na ul. Zielnej, ustawiając w poprzek drugi radiowóz. Pomimo tego jednak kierujący nie tylko nie zwalniał, ale dosłownie pędził prosto na próbującego go zatrzymać policjanta, niemal go potrącając. W celu zatrzymania auta funkcjonariusz oddał strzał w opony pojazdu, kierowca jednak kontynuował ucieczkę. Skręcił w ulicę Ostrowską, gdzie ostatecznie, dzięki determinacji funkcjonariuszy, zakończył się szaleńczy rajd.
Mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia trzech mężczyzn, którzy jechali autem 43-latka i dwóch 22-latków. Wszyscy byli nietrzeźwi i to prawdopodobnie alkohol był powodem, dla którego chcieli uniknąć spotkania z policjantami.
Obecnie mężczyźni trzeźwieją w policyjnym areszcie, a śledczy zbierają materiał dowodowy. Po jego analizie podjęta zostanie decyzja co do dalszych losów zatrzymanych i zarzutów, jakie zostaną postawione w tej sprawie.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji DNI WŁOCŁAWKA 2018 została wyłączona

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online! została wyłączona

„Pokochaj Włocławek”

19 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Pokochaj Włocławek” została wyłączona

Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień!

18 czerwca 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Modeli na Uwięzi 2018 już za tydzień! została wyłączona

„Oblicza Młodej Sztuki”

17 czerwca 2018, Możliwość komentowania „Oblicza Młodej Sztuki” została wyłączona

Włocławianka mistrzynią województwa

16 czerwca 2018, Możliwość komentowania Włocławianka mistrzynią województwa została wyłączona

Archiwa