NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Jeszcze kilka dni potrwa rekrutacja uzupełniająca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku. Przyszli studenci mogą wybrać spośród dziesięciu kierunków proponowanych przez uczelnię. Dużą popularnością wśród kandydatów cieszy się tegoroczna nowość – kierunek Nowe media i e-biznes. Oferta studiów na kierunku nowe media i e-biznes jest skierowana nie tylko do tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to ciekawa propozycja dla rzeczników prasowych, pracowników portali internetowych, dla osób, które prowadzą swój biznes w sieci, reprezentantów instytucji publicznych, przedsiębiorstw, firm oraz osób zaangażowanych w działalność społeczną i polityczną.
Kierunek Nowe media i e-biznes mieści się w dwóch obszarach nauk – nauk społecznych i nauk humanistycznych. Podczas nauki studenci będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: media i komunikowanie społeczne lub e-biznes.

Kończąc studia na specjalności media i komunikacja społeczna absolwent może podjąć pracę m.in. w redakcjach portali internetowych – w tym obsługujących media społecznościowe, redakcjach mediów tradycyjnych, agencjach reklamowych i public relations, działach współpracy z otoczeniem i mediami różnych podmiotów gospodarczych, jednostkach samorządu terytorialnego, instytucjach kulturalno-oświatowych, wszelkich instytucjach, podmiotach gospodarczych, posiadających własne witryny internetowe, bądź też może założyć własną działalność gospodarczą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wybrane przedmioty specjalnościowe: reklama i Public Relations, tworzenie i edycja stron internetowych, media społecznościowe, aplikacje mobilne i rozproszone, e-dziennikarstwo, dziennikarstwo telewizyjne i radiowe, warsztaty prasowe: przygotowanie tekstów dziennikarskich, warsztaty telewizyjne i radiowe, komunikacja w sytuacjach kryzysowych i mediacja, komunikacja międzykulturowa.

Kończąc studia na specjalności e-biznes absolwent może podjąć pracę m.in. w podmiotach gospodarczych oferujących towary i usługi w sprzedaży internetowej, agencjach reklamowych i public relations, wszelkich instytucjach, podmiotach gospodarczych, posiadających własne witryny internetowe, bądź też może założyć własną działalność gospodarczą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wybrane przedmioty specjalnościowe: infrastruktura e-biznesu, publikacje elektroniczne, strategie i modele e-biznesu, finansowanie i wycena przedsiębiorstw e-biznesu, strategia marketingowa w internecie, kreowanie marki w internecie, reklama internetowa, marketing w mediach społecznościowych.
Myślisz, że nie masz czasu na studiowanie? Nic bardziej mylnego. Uczelnia oferuje bezpłatne studia w trybie popołudniowo – weekendowym dla osób, które nie mogą podjąć studiów w trybie dziennym. Oferta skierowana jest do kandydatów, którzy chcą uzupełnić wykształcenie lub zdobyć nowe kwalifikacje. Taki tryb studiów umożliwia łączenie nauki z pracą. Studenci mają możliwość skorzystania z indywidualnej organizacji studiów, co oznacza, że student może indywidualnie ustalić terminy zaliczeń i egzaminów, nie musi też uczestniczyć w zajęciach, które kolidują z jego pracą. Ponadto część zajęć studenci odbywają w formie e-learningu. Nie przyjeżdżając na uczelnię, oszczędzają czas, wysiłek i fundusze. Oferta studiów w trybie popołudniowe-weekendowym dotyczy wszystkich kierunków studiów (z wyłączeniem pielęgniarstwa ze względu na obowiązujące standardy kształcenia). Rekrutacja trwa, nie przegap swojej szansy.