Opublikowano: pon, Cze 26th, 2017

Młodzi elektrycy wykopali mnóstwo złota

Szymon Dorota oraz Maciej Nadolski z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku awansowali do finału Mistrzostw Polski 2017 w grę planszową „Sabotażysta”. Obaj powalczą o tytuł mistrza Polski oraz udział w mistrzostwach świata na Łotwie.

Gra o sprytnych krasnalach to jedna z najpopularniejszych gier światowych. W sobotę w Centrum Kultury Browar B. kilkudziesięciu graczy w różnym wieku zamieniło się na kilka godzin w poszukiwaczy złota. Jedni w „Taktyku” budowali tunele, inni próbowali skutecznie im przeszkadzać. Ostatecznie najlepszy okazał się Szymon Dorota, który zdobył najwięcej symbolicznych bryłek złota. Awans wywalczyli również Agnieszka Mirzejewska – mistrzyni Włocławka 2015 w grę „Splendor” – oraz Maciej Nadolski. Wspólnie reprezentować będą nasze miasto w ogólnopolskim finale.

Cykl World Championship Saboteur 2017 rozgrywany jest w 22 krajach. Kilka dni temu wydawnictwo G3 przyznało organizację finału Mistrzostw Polski… włocławskiemu Centrum Kultury Browar B. Najlepsi polscy gracze spotkają się u nas 30 września. Stawką będzie awans do finału mistrzostw świata.

Taktyk CKBB

Archiwa