Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi już za nami

Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi w klasie F2A, F2B F2C i F2A Rodeo Włocławek 13-15.06.2014r.

W dniach od 13-15 czerwca we Włocławku na lotnisku Kruszyn zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi. Gościliśmy na lotnisku 37 modelarzy z Polski. Uczestnicy przy rejestracji otrzymali karty hotelowe, żywieniowe i okolicznościowe gadżety. Mistrzostwa zostały rozegrane w ciągu trzech dni.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:

Kategoria F2A Rodeo

• I miejsce i Tytuł Mistrza Polski zdobył Robert Holeczek z Aeroklubu Śląskiego.
  • II miejsce i Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Marek Dominiak z Aeroklubu Poznańskiego.
  • III miejsce i Tytuł II Wicemistrza Polski zdobył Piotr Zipzer z Aeroklubu Śląskiego.

Kategoria F2A

• I miejsce i Tytuł Mistrza Polski zdobył Paweł Praus z Aeroklubu Śląskiego.
  • II miejsce i Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Artur Miś z KM Wierzawice.
  • III miejsce i Tytuł II Wicemistrza Polski zdobył Robert Holeczek z Aeroklubu Śląskiego.

Kategoria F2B

• I miejsce i Tytuł Mistrza Polski zdobył Paweł Dziuba z Aeroklubu Warszawskiego.
  • II miejsce i Tytuł Wicemistrza Polski zdobył Krystian Borzęcki z Aeroklubu Śląskiego.
  • III miejsce i Tytuł II Wicemistrza Polski zdobył Sylwester Kubik z Aeroklubu Warszawskiego.

Kategoria F2C

• I miejsce i Tytuł Mistrza Polski zdobyli Marek Fedan i Artur Miś z KM Wierzawice.
  • II miejsce i Tytuł Wicemistrza Polski zdobyli Krzysztof Piotrowski i Michał Dzikowski z Aeroklubu Warszawskiego.
  • III miejsce i Tytuł II Wicemistrza Polski zdobyli Jacek Gołębiowski i Michał Majewski z Aeroklubu Warszawskiego.

Przy dość sprzyjającej pogodzie zawody rozegrane zostały w miłej i sportowej atmosferze z udziałem publiczności i mediów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, dyplomy i puchary oraz drobne upominki.

Mistrzostwa wzbudziły zainteresowanie nie tylko młodych ludzi ale i dorosłych co jest istotnym w kształceniu kultury technicznej młodego pokolenia. Mistrzostwa Polski w Kruszynie, to nie tylko bezpośrednia rywalizacja sportowa jej uczestników. Była to okazja wymiany doświadczeń i zawiązywania przyjaźni między zawodnikami.